Wysoka porażka Koniczynki Ocice w pierwszym meczu barażowym (fotoreportaż oraz video HD)

Walcząca o powrót do rozgrywek „A” klasy Koniczynka Ocice przegrała 1:4 (0:1) ze Spartą II Groble w pierwszym meczu barażowym. Rywal który broni się przed spadkiem do klasy „B” skutecznie wykorzystał grę z kontry, dzięki czemu wywiózł z Ocic solidną zaliczkę przed rewanżem.

Koniczynka lepiej rozpoczęła spotkanie, już w 7 minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie, jednak piłka po strzale Marcina Ordona odbiła się od poprzeczki. Minutę później znów zakotłowało się na polu karnym Sparty, której bramkarz z trudem wybronił strzał Ordona. W 20 minucie goście objęli prowadzenie, po nieudanej interwencji bramkarza gospodarzy piłkę do bramki skierował Adam Kusik. Do końca pierwszej połowy nie padły już żadne bramki, a wypracowaniu sytuacji strzeleckich nie pomagał stan boiska – tuż przed meczem przez Tarnobrzeg przeszła ulewa, która spowodowała spore kałuże na boisku w Ocicach.
Tuż po przerwie, w 48 minucie ze zdobycia gola ponownie cieszyli się goście, Dominik Sarzyński wykorzystał dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego kolegi z zespołu i pewnym strzałem skierował piłkę do bramki. W 75 minucie Patryk Turek musiał kolejny raz skapitulować, tym razem po strzale Pawła Ciska. 3 minuty później Krystian Wraga bez problemów ograł defensorów Koniczynki, strzelając czwartego gola dla Sparty.
Honorową bramkę dla Koniczynki zdobył tuż przed końcowym gwizdkiem Marcin Ordon.

Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą środę 3 lipca, w Groblach.