przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Rozmawiali o przyszłości tarnobrzeskiej siatkówki (zdjęcia)

Lipiec 3, 2013 10:47 AM

Walne zebranie Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Siatkowej odbyło się w minionym tygodniu. W zebraniu uczestniczyło około 60 osób, w tym 45 reprezentantów TSSPS.

W części sprawozdawczej przedstawiono i omówiono zakres prac, jaki stowarzyszenie wykonało w minionym roku, ze szczególnym uwzględnieniem trudnej sytuacji tarnobrzeskich siatkarek zdegradowanych do III ligi. Jak podkreślił prezes TSSPS Robert Chmiel, siatkarki mogłyby pozostać w II lidze, dzięki odkupieniu licencji, jednak bez wsparcia klubu KS Siarki i dotacji ze strony miasta nie uda się utrzymać siatkówki w Tarnobrzegu na II ligowym poziomie.
- Drużyna potrzebuje minimum 200 tys. zł – mówił prezes zwracając uwagę, że występ zespołu w III lidze jest nieekonomiczny i lepszym rozwiązaniem jest praca z młodzieżą, aby za kilka lat w oparciu o nią, stworzyć mocną, drugoligową drużynę.

Podnoszono również kwestię szkolenia młodzieży, którą od nowego sezonu ma przejąć klub KS Siarka. Pytano m.in. czy nie jest lepszą opcja, aby młodzież pierwsze kroki w siatkówce stawiała we własnych szkołach, z których to klub wyławiałby talenty do drużyn? W tym kontekście mówiono również o dotacjach z budżetu miasta dla drużyn zawodowych, przy małym wsparciu szkolenia młodzieży. – Często wydajemy duże pieniądze na rzeczy, które nie są nam niezbędne, a rozwój dziecka które jest naszą przyszłością staje nam się obojętny – mówiono.

W części oficjalnej minutą ciszy uczczono pamięć zmarłej niedawno wieloletniej członkini Stowarzyszenia – Grażyny Chmielewskiej.

Na zakończenie zebrania członkowie stowarzyszenia udzielili absolutorium zarząd oraz jednogłośnie przyjęto program na następny rok.

Tradycyjnie odbył się również turniej siatkówki plażowej, w którym uczestniczyło pięć trzyosobowych zespołów. Rywalizację wygrała drużyna w składzie: Wojtek Magda, Maciek Zgórski i Piotr Siudak.

Dla zawodników i wszystkich przybyłych uczestników spotkania członkowie stowarzyszenia przygotowali poczęstunek z grilla.

Zarząd dziękuje wszystkim , którzy przyczynili się do zorganizowania tego zebrania oraz prosi o wsparcie finansowe sponsorów i prywatnych osób, dzięki któremu będzie można realizować założenia programowe stowarzyszenia, z naciskiem na krzewienie siatkówki wśród najmłodszych.

tekst&foto: Piotr Chmiel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>