Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

04.07 (czwartek) Wernisaż wystawy “Symbole i natura” i promocja książki „Zamek Dzikowski w Tarnobrzegu. Dzieje i konserwacja”

Lipiec 4, 2013 10:21 AM

Promocja najnowszej książki Adama Wójcika – Łużyckiego „Zamek Dzikowski w Tarnobrzegu. Dzieje i konserwacja” odbędzie się w czwartek 4 lipca, na Zamku Dzikowskim. Wydawcą książki jest Towarzystwo Przyjaciół Tarnobrzega, zaś mecenasem Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Promocja publikacji odbędzie się bezpośrednio po wernisażu wystawy malarstwa Teresy Gibczyńskiej „Symbole i natura”. Początek wernisażu zaplanowano na godz.17.30.

Teresa Gibczyńska, rodowita Tarnobrzeżanka, absolwentka tarnobrzeskiego Liceum, studiowała w Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Politechnice Krakowskiej. Na tej ostatniej uczelni uzyskała doktorat, potem habilitację, od 1986 roku, jako pracownik Politechniki Rzeszowskiej – profesurę. Posiada znaczący dorobek naukowy w zakresie optymalizacji konstrukcji cienkościennych i metod obliczania zespołów maszynowych (dwie monografie, książka oraz 95 publikacji naukowych zamieszczonych w wydawnictwach polskich i zagranicznych. Rysunkiem i malarstwem prof.T.Gibczyńska zajmuje się od wczesnej młodości. Maluje pastelami, akwarelami i akrylem, tworzy również kolaże.
Wystawę malarstwa T.Gibczyńskiej przygotowała Aleksandra Janas.

foto&info: Muzeum Historyczne miasta Tarnobrzega

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>