Reprezentanci Sandomierza zdobyli Puchar Polski w Nordic Walking

Jacek Sieroń i Jacek Wiśniewski z Sandomierza oraz  Zygmunt Olenderek z Tarnobrzega zwyciężyli w ostatnim Pucharze Polski w Nordic Walking, który miał miejsce 6 lipca br., w miejscowości Pakość w województwie kujawsko-pomorskim.

Jacek Sieroń zajął pierwsze miejsce w kategorii czterdziestolatków na dystansie 20 kilometrów. Jacek Wiśniewski stanął na podium w tej samej kategorii wiekowej, lecz na dystansie 10 kilometrów, natomiast Zygmunt Olenderek zwyciężył w kategorii powyżej siedemdziesiątego roku życia na dystansie 10 kilometrów. Został również wyróżniony jako najstarszy uczestnik.

W zawodach wzięło udział około trzystu osób, które startowały na dystansach: 5 km, 10 km i 20 km. Całą trasę stanowiła pętla licząca 2,5 km długości. Jak podkreślili sandomierscy zwycięzcy, Nordic Walking to dosyć trudna dyscyplina, wymagająca bardzo dobrej kondycji. Poprzedni Puchar Polski odbył się w Świdniku i również tam sandomierzanie stanęli na najwyższym podium.

foto&info: UM Sandomierz, internauta