Długodystansowcy zmierzyli się z Jeziorem Tarnobrzeskim (fotoreportaż oraz video HD)

I Długodystansowe Zawody Pływackie na Jeziorze Tarnobrzeskim o Puchar Prezydenta Tarnobrzega rozegrane zostały w minioną sobotę. Zawodnicy startowali na dwóch dystansach, w zależności od kategorii wiekowych.

W pierwszym starcie udział wzięła czwórka najmłodszych pływaków, trenujących w klubie UKS „Delfin” Tarnobrzeg. Dwie dziewczynki i dwóch chłopców zmierzyło się z dystansem 500 m. Pierwszy na starcie zameldował się Bartosz Brzozowski, pokonując trasę w czasie 14:37,88. Dziewięć sekund później, linię mety minęła pierwsza zawodniczka – Magdalena Bogacz. Tuż za swoimi klubowymi kolegami zawody ukończyli kolejno Adrian Mazur i Patrycja Mazur.

Zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszyły się zawody w stylu OPEN. Z dystansem 1500 m zmierzyło się pięć pań i dwudziestu panów, reprezentujących sporą rozpiętość wiekową, od utytułowanych już młodych zawodniczek i zawodników z UKS Delfin Tarnobrzeg, po dawnych reprezentantów szkoły podstawowej nr 3, trenerów czy gości z Sandomierza.

Najszybszym wśród panów okazał się Jakub Karolkiewicz z „Delfina”, który do pokonania wytyczonej trasy potrzebował 25:45,92. Niecałe dwie minuty później na mecie zameldował się Grzegorz Walczyk, trzecią zaś lokatę zajął Artur Szklarz.

Z czasem 28:02,35 jako pierwsza wśród kobiet zawody ukończyła Renata Osmala, przed Patrycją Urbaniak i Anną Duduś.

Zwycięzcy otrzymali medale i puchary, dla wszystkich zaś uczestników przygotowano pamiątkowe dyplomy oraz ciepły poczęstunek. Kolejna edycja zawodów już za rok.

Organizatorami zawodów byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Uczniowski Klub Sportowy „Delfin” oraz Tarnobrzeskie Towarzystwo Pływackie.