Pucharowa wygrana rezerw Siarki Tarnobrzeg (fotoreportaż oraz video)

Młodzi piłkarze Siarki II Tarnobrzeg wygrali 3:2 (0:1) z ligowym rywalem LZS Jadachy w pierwszej rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Mecz rozegrany został w minioną niedzielę w Jadachach.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy od 21 minuty, po strzale Kamila Niedziałka objęli prowadzenie. Do wyrównania Siarka doprowadziła w 58 minucie, kiedy to strzałem z rzutu wolnego z około 25 m bramkarza gospodarzy pokonał Maksymilian Mieszkowicz. W 75 minucie prowadzenie znów objęli gospodarze, po strzale Mateusza Niedziałka. Siedem minut później, podopieczni trenera Macieja Wojnara przeprowadzili szybką kontrę zakończoną celnym strzałem do bramki gospodarzy w wykonaniu Pawła Dziuby. Kiedy wydawało się, że o losach spotkania zadecyduje dogrywka i ewentualne rzuty karne, bramkę na wagę zwycięstwa strzelił dla Siarki Sebastian Mandzelowski.

II runda PP na szczeblu okręgowym, rozegrana zostanie 28 sierpnia, zaś w najbliższą niedzielę zespół Siarki II Tarnobrzeg rozpoczyna rozgrywki w „A” klasie. Pierwszym rywalem tarnobrzeskiego zespołu będzie KS Korona Majdan Królewski. Mecz rozegrany zostanie na boisku na Zwierzyńcu, początek godz.11.

W materiale video rozmowa z trenerem Maciejem Wojnarem oraz bramka Sebastiana Mandzelowskiego.
źródło: LZS Jadachy, własne