Łysica Bodzentyn lepsza od Wisły. Sandomierski zespół wciąż bez punktu (fotoreportaż oraz video HD)

Zespół Wisły Sandomierz odnotował drugą porażkę z rzędu, po inaugurującej sezon przegranej w Muszynie z tamtejszym Popradem 1:2, podopieczni trenera Tadeusza Krawca tym razem ulegli na własnym stadionie Łysicy Bodzentyn 0:2 (0:0). Spotkanie 2 kolejki III ligowych rozgrywek w grupie małopolsko-świętokrzyskiej rozegrane zostało w minioną środę.

Choć pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem bezbramkowym trzeba przyznać, że to goście stwarzali większe zagrożenie pod bramką Wisły. Wiślacy szczególnie w pierwszych minutach meczu prezentowali się słabo, i tylko brak skuteczności wśród piłkarzy Łysicy uchronił podopiecznych trenera Krawca przed utratą bramki. Wraz z upływem czasu Wiślacy grali lepiej, co przełożyło się na zdobycie bramki przez Damiana Nogaja w 20 minucie meczu. Niestety arbiter główny gola nie uznał, dopatrując się pozycji spalonej.
Pierwszy cios Łysica zadała w 69 minucie, zdobywając bramkę po trafieniu Krystiana Płusy. Mimo, iż podopieczni trenera Tadeusza Krawca dążyli do zdobycia wyrównującego gola, to goście w 86 minucie dzięki bramce zdobytej przez Damiana Gardynika przypieczętowali swoje zwycięstwo w tym meczu. Tuż przed końcowym gwizdkiem Adrian Gębalski był bliski zdobycia honorowej bramki dla Wisły jednak od utraty gola gości uratowała poprzeczka.

Po dwóch kolejkach sandomierski zespół, podobnie jak rezerwy Wisły Kraków i drużyna Janiny Libiąż pozostaje bez zwycięstwa w lidze. Na czele tabeli z kompletem zwycięstw plasuje się zespół Granatu Skarżysko Kamienna, przed Beskidem Andrychów i Przebojem Wolbrom.
W sobotniej kolejce Wisła zmierzy się w Ostrowcu z tamtejszym KSZO. Początek meczu godz.17.

Wisła Sandomierz – Łysica Bodzentyn 0:2 (0:0)
0:1 – Krystian Płusa 69′
0:2 – Damian Gardynik 86′

Wisła: Stanisław Wierzgacz — Daniel Beszczyński, Erwin Nowik, Sebastian Kocój, Grzegorz Rzeszutek, Rafał Pydych (71’Bartosz Leśniowski), Daniel Chorab (65’Damian Senderowski), Grzegorz Tobiszewski (55’Kamil Stawiarski), Przemysław Michalski (85’Mateusz Surdy),Damian Nogaj, Adrian Gębalski
Łysica: Michał Ścisłowicz — Radosław Kardas, Paweł Kiełbasa (46’Grzegorz Grzegorski), Łukasz Szymoniak, Karol Drej (76’Ołeksandr Kuźmow), Krzysztof Trela, Damian Gardynik, Dariusz Kozubek, Krystian Płusa, Mirosław Kalista (88’Piotr Pawłowski), Dariusz Anduła (70’Piotr Gardynik)