Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sentymentalna podróż w przeszłość – nowy album fotograficzny “Sandomierz wtedy i teraz” już w sprzedaży

Sierpień 17, 2013 11:24 AM

Album “Sandomierz wtedy i teraz” powstał by zainspirować do sentymentalnej podróży w przeszłość, która dzięki fotografii może choć na chwilę przeniknąć do czasu teraźniejszego. Kresem wyprawy jest współczesność, uwieczniona w formie najlepszych zdjęć, jakimi poszczycić się może urokliwy Sandomierz. Autorką zdjęć jest Ewa Sierokosz.

Miejsca uwiecznione na starych fotografiach (niektóre jeszcze z końca XIX w.), pochodzące ze zbiorów autorki, zostały porównane z ówczesnym ich wyglądem pokazując zmiany jakie zaszły na przestrzeni lat.

Autorka starała się aby współczesne fotografie były robione z tych samych miejsc, z których robione były ich stare odpowiedniki. Takie podejście do przedstawienia historii miasta pozwala na doskonałe zobrazowanie zmian jakie zaszły w krajobrazie Sandomierza w ciągu XX wieku.

Każdy z czytelników może na własne oczy zobaczyć zamiany jakie zaszły, gdyż dla każdej fotografii został wyznaczony punkt na mapie, a linki w książce (przedstawione jako kody QR) łatwo pokażą te miejsca na specjalnie przygotowanej mapie w Google Maps. (http://goo.gl/maps/Zz0aA). Dysponując smartfonem lub tabletem z dostępem do Internetu można łatwo znaleźć miejsca, z których zostały zrobione współczesne fotografie. Jest to unikalna prezentacja starych fotografii wykorzystująca najnowsze technologie i możliwości Internetu.

Album jest idealnym przewodnikiem pokazującym stary i nowy Sandomierz zarówno dla mieszkańców miasta jak i dla turystów, którzy są tutaj po raz pierwszy, pozwala jednym i drugim poczuć upływ czasu i jego wpływ na krajobraz miasta.

Ostatnia część albumu przedstawia zdjęcia żydowskiej części Sandomierza włączając w to zdjęcie przedstawiające wyprowadzenie Żydów z miasta w styczniu 1942 r.

Zdjęcia w albumie zostały opatrzone podpisami w 5 językach: polskim, angielskim, niemieckim, francuskim i włoskim. Dostępna jest także jego elektroniczna – interaktywna wersja na tablety iPad firmy Apple jako iBook.

Wydawcą albumu jest Wydawnictwo Stratus s.c.
Żeromskiego 4
27-600 Sandomierz
Tel. 15 833 30 41
e-mail: robertp@stratusbooks.com.pl
http://www.stratusbooks.com.pl

Album można kupić za pośrednictwem internetu: http://stratusbooks.com.pl/sklep/index.php?p143,sandomierz-wtedy-i-teraz
lub w sandomierskich księgarniach i galeriach.


KONKURS DLA INTERNAUTÓW

Dla naszych internautów mamy do rozdania jeden album. Wydawnictwo otrzyma osoba, która jako pierwsza na adres redakcji nadeśle prawidłową odpowiedź na pytanie: ” Kto był pierwszym władcą Sandomierza?” – do odpowiedzi należy dodać numer telefonu kontaktowego.

Zawartość książki przedstawiona w formie video:
video:MMPBOOKS

One Response to Sentymentalna podróż w przeszłość – nowy album fotograficzny “Sandomierz wtedy i teraz” już w sprzedaży

  1. NW24 Odpowiedz

    19 sierpnia 2013 at 10:59

    Konkurs już został rozstrzygnięty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>