Wisła Sandomierz wygrywa derby w Ostrowcu

Zespół Wisły Sandomierz zdobył pierwsze ligowe punkty. Po dwóch porażkach na inaugurację sezonu, podopieczni trenera Tadeusza Krawca wygrali w Ostrowcu z beniaminkiem III ligi małopolsko-świętokrzyskiej 2:1 (1:1). Spotkanie rozegrane zostało w minioną sobotę.

Drużyna Wisły wyszła na prowadzenie już w 14 minucie meczu, po bramce strzelonej przez Kamila Stawiarskiego. Zespół KSZO odpowiedział w 20 minucie, piłkę z rzutu wolnego do bramki posłał Konrad Kijanka. Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w 87 minucie, kiedy to zwycięskiego gola dla Wiślaków zdobył Przemysław Michalski.

KSZO OSTROWIEC – WISŁA SANDOMIERZ 1:2 (1:1)

KSZO 1929: Duda – Kijanka, Lasocki, Gruszka, Cholewiński (66′ Dziadowicz), Gardynik (72′ Karasek), Sudy, Dryka, Dylewski, Skwarliński, Kosowski (80′ Hołody).

Wisła: Wierzgacz – Kocój, Nowik, Rzeszutek, Beszczyński, Leśniowski (46′ Michalski), Wójtowicz (72′ Krawiec), Pydych, Nogaj (80′ Tobiszewski), Gębalski, Stawiarski (53′ Chorab)

W meczu 4 kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej Wisła zmierzy się z kolejnym beniaminkiem – Sołą Oświęcim, która dotychczas pewnie wygrała z rezerwami Korony Kielce 4:1, zremisowała z Unią Tarnów 2:2. Spotkanie rozegrane zostanie w Sandomierzu, w niedzielę 25 sierpnia, początek godz.17.

źródło: KSZO Ostrowiec