Dramatyczny mecz i pewna wygrana Siarki Tarnobrzeg (fotoreportaż oraz video HD)

Po obfitującym w zwroty akcji meczu Siarka Tarnobrzeg wygrała 3:0 (1:0) z Limanovią Limanowa w zaległym meczu 4 kolejki II ligi wschodniej. Od 19 minuty Siarkowcy grali w dziesiątkę, zaś rywale kończyli mecz bez dwóch zawodników.

Już w 5 minucie meczu Siarka mogła objąć prowadzenie, po rzucie wolnym wykonywanym przez Konrada Stępnia piłka odbiła się od słupka. W 13 minucie, tarnobrzeski zespół zdobywa pierwszą bramkę, piłkę po dośrodkowaniu Tomasza Persony do bramki gości głową pakuje Tomasz Ciećko. Zaledwie 6 minut później, czerwoną kartką ukarany został bramkarz Siarki Oskar Pogorzelec, za nieprzepisową interwencję.

Mimo gry w osłabieniu, w 51 minucie tarnobrzeski zespół podwyższa prowadzenie, po szybkiej kontrze piłkę do bramki z około 16 metra pakuje Robert Tunkiewicz. Niespełna minutę później za faul taktyczny na Łukaszu Popieli czerwoną kartką ukarany zostaje Radosław Kulewicz. W 69 minucie arbiter główny ponownie sięga po czerwony kartonik, tym razem drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany zostaje Mouhamadou Sadio.
W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisuje się Jakub Wróbel, ustalając wynik meczu na 3:0 dla Siarki.

Kolejne spotkanie podopieczni trenera Tomasza Tułacza rozegrają w najbliższą sobotę z Motorem Lublin. Początek meczu na stadionie miejskim w Tarnobrzegu – godz.17.

Siarka Tarnobrzeg – Limanovia Limanowa 3:0 (1:0)
1:0 – Ciećko 13′
2:0 – Tunkiewicz 51′
3:0 – Wróbel 90+

żółte kartki: Melon – Pietras, Hudecki, Skiba, Sadio
czerwone kartki: Pogorzelec, Kulewicz, Sadio (2xżółta)

Siarka: Oskar Pogorzelec – Konrad Stępień, Bartłomiej Makowski, Mirosław Baran, Bartosz Sulkowski, Dariusz Frankiewicz, Robert Tunkiewicz, Tomasz Persona (75′ Jan Kowalski), Łukasz Popiela, Daniel Koczon (19′ Patryk Szewc, 86′ Jakub Wróbel) , Tomasz Ciećko (19′ Artur Melon)

Limanovia: Waldemar Sotnicki – Dawid Basta, Radosław Kulewicz, Arkadiusz Garzeł, Bartłomiej Hudecki (64′ Bartłomiej Pająk), Rafał Komorek (59′ Paweł Pyciak), Łukasz Pietras, Mouhamadou Sadio, Arkadiusz Serafin, Artur Skiba, Mariusz Mężyk (51′ Paweł Czajka)

Wyniki pozostałych spotkań rozegranych w ramach 4 kolejki II ligi wschodniej: Pelikan Łowicz – Stal Rzeszów 1:2, Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Concordia Elbląg 0:1, Radomiak Radom – Pogoń Siedlce 5:3, Motor Lublin – Wigry Suwałki 1:3, Wisła Puławy – Garbarnia Kraków 2:1, Olimpia Elbląg – Olimpia Zambrów 0:0, Znicz Pruszków – Legionovia Legionowo 0:1, Stal Stalowa Wola – Stal Mielec 2:1