Derby dla Wspólnoty. Zakrzów pokonany po dwóch latach (fotoreportaż oraz video HD)

Wspólnota Serbinów pewnie wygrała z Juniorem Zakrzów 5:2 (1:2) w meczu 4.kolejki „B” klasowych rozgrywek w grupie Stalowa Wola I. To pierwsze zwycięstwo piłkarzy Wspólnoty nad drużyną Juniora od dwóch lat, ostatni raz Serbinów pokonał Zakrzów w sezonie 2010/11.

Piłkarze Wspólnoty odnieśli pewne zwycięstwo nad Juniorem Zakrzów, choć początek spotkania należał do gości, już w 12 minucie po samobójczym trafieniu jednego z zawodników Wspólnoty Junior wyszedł na prowadzenie, które w 30 minucie powiększył do dwóch bramek, po trafieniu Damiana Wolaka. Tuż przed przerwą Sylwester Cebula strzelił bramkę kontaktową. W drugiej połowie meczu inicjatywa należała już do gospodarzy, w 51 minucie na listę strzelców wpisał się Krzysztof Kasica, doprowadzając do remisu 2:2. Niespełna dziesięć minut później, po trafieniu Grzegorza Jaskota, Wspólnota wychodzi na prowadzenie, które powiększa w 72 minucie Sylwester Cebula pewnie wykorzystując podyktowany rzut karny. Wynik meczu ustalił w 81 minucie Sebastian Kozioł, popisując się pięknym strzałem po długim rogu.

Wspólnota Serbinów – Junior Zakrzów 5:2 (1:2)
5:2 – Sebastian Kozioł 81′

Po 4. kolejkach Wspólnota z dorobkiem 9 punktów awansowała na drugą lokatę, tracąc do lidera z Krzątki jedno oczko. Na czwartej pozycji plasuje się drużyna Juniora Zakrzów, zaś na dziesiątej – Koniczynka Ocice.

W meczach 5 kolejki Koniczynka podejmie Kolejarza Knapy, Junior zmierzy się na własnym boisku z KS Wolą Baranowską zaś Wspólnotę czeka wyjazdowe spotkanie w Komorowie.

IV LIGA PODKARPACKA

Piłkarze OKS Mokrzyszów przegrali w Nowej Dębie z miejscową Stalą 1:3 i stracili pozycję lidera rozgrywek, spadając na czwartą lokatę. Stal, która w sobotnim meczu z OKS-em odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie, po czterech kolejkach zajmuje dwunastą lokatę. W następnej kolejce Mokrzyszów podejmie na własnym boisku drużynę Czarnych Jasło, Stal zaś zmierzy się w Dukli z tamtejszą Przełęczą.

Stal Nowa Dęba – OKS Mokrzyszów 3:1 (2:1)

K.Guściora (sam.) 4′, Duda 33′, Leśniowski 50′ – J.Uznański 5′

KLASA OKRĘGOWA

Podopieczni trenera Artura Szkutnika odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie, pewnie pokonując San Wrzawy 3:0. W następnej kolejce zajmująca ósmą lokatę Wielowieś rozegra wyjazdowe spotkanie z Rotundą Krzeszów.

KLASA „A”, grupa Stalowa Wola II

Rezerwy Siarki Tarnobrzeg pokonały w Żabnie miejscowy Termopol aż 8:0. Trzy bramki dla Siarki strzelił Marcin Truszkowski, po dwie Tomasz Persona i Kułaga, jedną zaś Dawid Korona. Trzecią porażkę w sezonie zanotowała zaś Iskra Sobów, przegrywając w Zwierzyńcu z Koroną Majdan Królewski 2:3. W następnej kolejce zajmujące szóstą lokatę rezerwy Siarki zmierzą się w Tarnobrzegu z Jeziorakiem Chwałowice, Iskrę zaś czeka pojedynek w Dąbrowicy z tamtejszym Strzelcem.

info: własne, 90minut.pl, Siarka Tarnobrzeg On-Line, OKS Mokrzyszów