przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeski PiS przygotował program wspierający rodziny wielodzietne

Sierpień 27, 2013 3:30 PM

„Tarnobrzeg dla Rodziny – Karta Dużej Rodziny” – to nazwa programu, przygotowanego przez tarnobrzeski oddział Prawa i Sprawiedliwości, z inicjatywny radnego Józefa Motyki, w swym założeniu mający wspierający rodziny wielodzietne. – To nie jest nasz autorski program, wzorowaliśmy się na rozwiązaniach już istniejących – wyjaśnia w rozmowie z NW24 radny Motyka. – W czerwcu br. byliśmy na kongresie PiS w Sosnowcu, tam inni samorządowcy potwierdzili, że taki system dobrze funkcjonuje – dodaje.

Program skierowany jest do rodzin wielodzietnych, rodzin zastępczych, w tym pełniących funkcję pogotowia rodzinnego oraz rodzinnych domów dziecka z terenu miasta Tarnobrzega.  Jego zadaniem jest zapewnienie konkretnych ulg rodzinom wielodzietnym, a tym samym zachęcenie ich do uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym miasta. Proponowany system ulg na korzystanie z usług oferowanych przez miejskie jednostki organizacyjne, inne jednostki i podmioty działające na terenie miasta Tarnobrzega oraz firmy prywatne może ułatwić życie rodzinom, które do tej pory często, tylko ze względów finansowych, musiały ograniczać a często rezygnować z dóbr kultury, sportu i rekreacji.

Program jest skierowany do wszystkich rodzin wielodzietnych niezależnie od ich dochodu.

Jak wyjaśnia w rozmowie z NW24 radny Motyka, projekt uchwały złożony został w sierpniu br, i wszystko wskazuje na to, że na najbliższej, wrześniowej sesji trafi pod obrady. Radny Motyka ma również nadzieję, że większość Rady Miasta poprze projekt, który w obliczu dużych sum pieniędzy wydawanych na wszelkie formy promocji miasta, nie obciąży aż nadto budżetu Tarnobrzega.

- Uwzględniając znaczące miejsce i rolę jaką rodzina pełni w społeczeństwie, a także w odniesieniu do niepokojącego zjawiska jakim jest spadek liczby urodzeń, podejmowanie działań na rzecz rodzin wielodzietnych jest jak najbardziej uzasadnione. Obowiązkiem zatem wszelkich wspólnot, w tym także samorządu Miasta Tarnobrzega, jest tworzenie właściwego klimatu i przyjaznych warunków do tego by rodzice w sposób świadomy i odpowiedzialny, podejmowali dodatkowy trud wychowawczy – wyjaśniają autorzy projektu.

Więcej o programie oraz szczegółowy projekt uchwały można przeczytać tutaj

foto: Wzór Karty Dużej Rodziny

5 Responses to Tarnobrzeski PiS przygotował program wspierający rodziny wielodzietne

 1. didi Odpowiedz

  27 sierpnia 2013 at 19:23

  bardzo słusznie, dzieci nie wystarczy urodzić, takim rodzinom naprawdę jest ciężko a jeszcze jak z pracą marnie jak u nas to już zgroza

 2. wikariusz Odpowiedz

  28 sierpnia 2013 at 07:58

  na kilkunastu kopaczy jest,na kilku wrzucających pomarańcze do kosza jest,na festiwale i koncerciki za kilkaset tysięcy rocznie jest to i na mieszkańców niech się coś znajdzie.

 3. mieszkanka Odpowiedz

  28 sierpnia 2013 at 18:07

  Dlaczego to jeszcze nie działa? Nie stać nas?

 4. rav Odpowiedz

  29 sierpnia 2013 at 20:54

  Super pomysł. Powinno się wspierać rodziny wielodzietne.

 5. mieszkaniec Odpowiedz

  3 września 2013 at 12:03

  Dobry pomysł. Czy urzędujący odważą się go zignorować bo jest opozycji. Postępowanie radnych w tej ważnej dla rodzin wielodzietnych sprawie będzie ich wizytówką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>