Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

10.09 (wtorek) Koncert Mieleckich Artystów, w Nowej Dębie

Sierpień 28, 2013 6:13 PM

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie i Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu zapraszają na „Koncert Mieleckich Artystów w Nowej Dębie”. Muzyczno-taneczne widowisko rozpocznie się we wtorek, 10 września 2013 r. o godz. 19:00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Nowej Dębie. Na scenie SOK swój kunszt zaprezentują Zespół Muzyki Dawnej „Hortus Musicus”, Big Band SCK i Grupa Tańca „Beznazwy”.

Fenomenem tego koncertu jest połączenie w programie wykonania muzyki dawnej z jazzową i przeplecenie tego wszystkiego zadziwiająco akrobacyjnym tańcem nowoczesnym. To inspirujący pomysł dyrektora SCK Jacka Tejchmy, który premierowo obejrzymy i wysłuchamy w Nowej Dębie– komentuje dyrektor SOK Krystian Rzemień. Wieczór w Nowej Dębie zapowiada się rzeczywiście jako gorąca uczta kultury, bowiem każdy z zespołów cieszy się uznaniem krytyków i publiczności, co potwierdzają liczne koncerty i czołowe nagrody jakie zdobywają w prestiżowych konkursach. Z doświadczenia w Mielcu wiemy, że bilety na koncerty każdej z goszczących grup sprzedają się jak świeże bułeczki. Liczymy, że i w Nowej Dębie publiczność nie zawiedzie. Z całą jednak pewnością każdy, kto 10 września skorzysta z tej artystycznej oferty wyjdzie zaopatrzony w obfite i niezwykłe doznania artystyczne.

Bilety w cenie 20 zł można już nabywać w kasie SOK w Nowej Dębie.Istnieje również możliwość rezerwacji telefonicznej 15 846 24 10 i mailowej. Szczegóły na stronie SOK www.kultura.nowadeba.pl.

Zarezerwowane bilety należy ostatecznie wykupić do 4 września 2013 r. – po tym terminie rezerwacja przepada.

Zespół Muzyki Dawnej „Hortus Musicus”działa przy Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu od 1998 roku. Jest jednym z najlepszych zespołów muzyki dawnej w swojej kategorii wiekowej w Polsce. Wielokrotnie to udowadniał podczas najbardziej prestiżowego w naszym kraju Festiwalu Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu, z którego przywoził nagrody i wyróżnienia. Zespół koncertuje w kraju i za granicą, m.in.: w Hannoverze, w prestiżowych i międzynarodowych festiwalach muzycznych (w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Leżajsku, Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Mielcu, Festiwalu Muzyki Dawnej „Pieśni naszych korzeni” w Jarosławiu, Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju, Przemyskim Festiwalu „Salezjańskie lato”). W tym roku „Hortus Musicus” zdobył „Złotą Harfę Eola” podczas XXXV Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej “Schola Cantorum” w Kaliszu.

Big Band SCK jako zespół orkiestrowy działa już 25 lat. W latach 1981 – 1996, orkiestra corocznie zdobywała tytuł laureata Wojewódzkich eliminacji Młodzieżowych Zespołów Instrumentalnych w Rzeszowie. W roku 1994 grupa po raz pierwszy koncertowała za granicą w Sninie (Słowacja). Obecnie pod kierunkiem dyrygenta Waldemara Ozgi, ten 30 osobowy zespół doskonali warsztat wykonawczy, poszerza repertuar, głównie o standardy muzyki jazzowej, filmowej i rozrywkowej. Koncertuje w Polsce i poza granicami kraju. Sukcesem okazał się udział w I Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „EUROORKIESTR” Moskwa 2004. Koncert mieleckiego zespołu transmitowała stacja TV „Stolica”, jako najbardziej wyróżniającego się zespołu Festiwalu. W 2001 roku orkiestra, zainspirowana muzyką jazzową, zmienia formułę działania i nazwę, stając się 16 osobowym Big Bandem. Od 2007 roku zespół zrzesza 18, w tym także profesjonalnych, muzyków.

Grupa Tańca „Beznazwy” powstała w 2000 roku. Instruktorem i choreografem Grupy jest Joanna Lonczak. Strukturę (pracującego w oparciu o różne techniki tańca: showdance, jazz i taniec współczesny) zespołu stanowią 2 grupy: starsza i młodsza oraz formy trio, duo i solo gdzie tancerze pod okiem opiekuna pracują samodzielnie nad swoimi choreografiami. Tancerze „Beznazwy” koncertują zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Zespół czterokrotnie przebywał w Tiszafoldvar na zaproszenie partnerskiego „Voyage Ballet” i w Mezotur na Węgrzech oraz w partnerskim mieście Löhne (Niemcy) podczas dni Mielca w Löhne. Grupa z powodzeniem startuje w konkursach tanecznych, w których zdobywa liczne nagrody.

Mecenat nad „Koncertem Mieleckich Artystów w Nowej Dębie” objęła firma Elektromontaż Rzeszów SA Zespół Budów Mielec z dyrektorem Eugeniuszem Andrusiewiczem na czele, który jest urodzonym Nowodębianinem.

One Response to 10.09 (wtorek) Koncert Mieleckich Artystów, w Nowej Dębie

  1. Jamajka Odpowiedz

    29 sierpnia 2013 at 14:39

    a będzie msza przed koncertem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>