Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Biało-czerwone „zebry” tylko w newralgicznych miejscach

Wrzesień 4, 2013 10:46 AM

Blisko pięćdziesiąt przejść dla pieszych zamiast w tradycyjną „biało-czarną” zebrę będzie wymalowanych w barwy biało-czerwone. Przejścia do tego typu oznakowania wskazali pracownicy Komendy Miejskiej w Tarnobrzegu.

Kilkanaście dni temu Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg na bieżące utrzymanie oznakowania poziomego dróg na terenie Tarnobrzega. Najkorzystniejszą ofertę złożyła Firma Wielobranżowa ZEBRA-MAX z Bytomia. Wartość tego zadania, to 61 223,25 zł. Zakres umowy obejmuje uzupełnienie istniejącego oznakowania i wykonanie nowego oznakowania poziomego dróg, ulic, placów i parkingów w pasach drogowych dróg i ulic.

Do 15 września powinny zostać już wymalowane wszystkie przejścia dla pieszych w centrum miasta. Pozostałe mają być gotowe do 15 października.

Ze względu na koszty, dwukolorowe pasy pojawią się tylko w miejscach newralgicznych, wskazanych przez pracowników Komedy Miejskiej w Tarnobrzegu. W założeniu są to przede wszystkim przejścia dla pieszych przy szkołach, przedszkolach a także przejścia na których dochodziło do potrąceń. Działania te mają poprawić bezpieczeństwo.

foto&źródło: UM Tarnobrzeg

One Response to Tarnobrzeg: Biało-czerwone „zebry” tylko w newralgicznych miejscach

  1. Szpak Odpowiedz

    4 września 2013 at 20:44

    Szkoda tylko,że to wszystko po dziennikarskiej interwencji.Od siebie to nic.Mastalerz myśli,że samo sie zrobi…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>