Wymarzony debiut w Lidze Mistrzyń. Pewna wygrana tarnobrzeskich tenisistek (fotoreportaż oraz video HD)

Tenisistki stołowe Zamku Tarnobrzeg w meczu pierwszej kolejki grupy B Ligi Mistrzyń pokonały 3:0 węgierską drużynę Budaorsi 2i SC Budapeszt. Dla tarnobrzeskiego zespołu był to debiut w elitarnych rozgrywkach najlepszych ośmiu drużyn w Europie.

Mimo debiutu drużyna Zamku Tarnobrzeg podeszła do spotkania bez kompleksów, nie dając żadnych szans ubiegłorocznemu finaliście rozgrywek LM. W pierwszej grze posiadająca niemieckie obywatelstwo Han Ying pewnie ograła Dorę Madras, deklasując rywalkę do 7, 6 i 2. W kolejnej partii Margarita Piesocka wygrała z Sandrą Pergel. Pierwszy zacięty set padł łupem Ukrainki reprezentującej barwy tarnobrzeskiej drużyny, w drugim secie bez większych problemów triumfowała zawodniczka z Węgier wygrywając do 6. Kolejne dwie partie należały już do Piesockiej, która nie dała większych szans rywalce wygrywając kolejno do 4 i 3. W ostatniej partii wieczoru Renata Strbikova wygrała z Marią Fazekas oddając rywalce tylko jednego seta.

Drugim grupowym rywalem podopiecznych trenera Zbigniewa Nęcka będzie obrońca tytułu, austriacki LINZ AG Froschberg. Mecz rozegrany zostanie w Tarnobrzegu, w piątek 18 października.

KTS Zamek Tarnobrzeg – Budaorsi 2i Sport Club Budapeszt 3:0

Han Ying – Dora Madrasz 3:0 (11:8, 11:7,11:2)
Margarita Piesocka – Sandra Pergel 3:1 (13:11, 6:11, 11:4, 11:3)
Renata Strbikova – Maria Fazekas 3:1 (12:10, 11:7, 7:11, 11:9)

foto&video: Agnieszka Nycz