Koszykarze rywalizowali w ramach pierwszej edycji turnieju „Jezioro Basket Cup” (fotoreportaż oraz video HD)

Turniej koszykówki, maraton fitness, występy Diany Ciecierskiej i hip-hopowej formacji RTDS to atrakcje które czekały na uczestników pierwszej edycji Jezioro Basket Cup. Swoje umiejętności zaprezentowali również koszykarze tarnobrzeskiej drużyny Stabill Jezioro Tarnobrzeg, rozgrywając 20 minutowy mecz pokazowy.

W turnieju udział wzięło osiem zespołów w kategorii Junior oraz dwanaście ekip w kategorii open. Mecze rozgrywano w systemie 2×5 minut. W kategorii Junior zwyciężyła drużyna Sędziowie są z nami, wygrywając w finale z zespołem Klucze od telewizora. Trzecie miejsce przypadło zespołowi Wyspa Team.

W kategorii open triumfował zespół z Biłgoraja – Slam Drinkers, pokonując w meczu o pierwsze miejsce Zakład Energetyczny J. Cz. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Wyrok Ulicy.

W ramach turnieju rozegrano również konkurs rzutów za trzy punkty, w którym zwyciężył Kamil Sierpień.

Dla zwycięzców przygotowano pamiątkowe puchary i medale oraz upominki, m.in. karnety na mecze ekstraklasy koszykarzy Stabill Jezioro Tarnobrzeg, karnety i zniżki na zajęcia Akademii Fitness.

Organizatorami turnieju byli członkowie Oficjalnego Klubu Kibica KKS Siarka Jezioro Tarnobrzeg S.A.

foto&video: Agnieszka Nycz