przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

20.09 (piątek) Wersnisaż wystawy Witolda Adamczyka – malarza sztuki współczesnej, w Nowej Dębie

Wrzesień 15, 2013 12:41 PM

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie zaprasza na wernisaż wystawy Witolda Adamczyka 20 września (piątek) s. kameralna.

Witold Adamczyk urodził się w 1966 roku w Nowej Dębie. W 1992 roku otrzymał dyplom Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi. Od tego czasu brał on udział w licznych wystawach zbiorowych. Jego prace prezentowano również w ramach ekspozycji indywidualnych, które odbyły się m.in. w Lesznie, Rawiczu, Poznaniu, Śremie, Szczecinie i Legnicy. Artystę dwukrotnie nagradzano podczas Prezentacji Leszczyńskiego Środowiska Plastycznego, otrzymał on także stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki.

Ma w swoim dorobku 19 wystaw indywidualnych i udział w 51 zbiorowych w Polsce: Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Krakowie, Toruniu, Koninie, Kaliszu, Lesznie, Rawiczu oraz za granicą w Belgii, Holandii, Francji, Niemczech.

W 2002 r. powołał do życia Gimnazjalną Galerię na Piętrze w Gimnazjum w Sierakowie, gdzie zorganizował około 50 wystaw.

Świat z obrazów Witolda Adamczyka jest uproszczony i często sprowadza się do takich form, jak kwadrat, koło czy trójkąt. Jego pejzaże nie są jednak zdominowane przez geometryczne układy – oprócz znanych z matematyki figur dużą rolę odgrywa tu bowiem gęsta, niejednorodna materia, która oddaje zróżnicowanie terenu, stopień klarowności powietrza oraz relacje zachodzące pomiędzy światłem i cieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>