Wisła Sandomierz przegrywa z rezerwami Białej Gwiazdy (fotoreportaż oraz video HD)

Wisła Sandomierz przegrała z Wisłą II Kraków 1:3 (1:3) w meczu 8. kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Tym samym podopieczni trenera Tadeusza Krawca pozostają bez ligowego zwycięstwa na własnym stadionie.

Rezerwy Wisły Kraków bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie, po 35 minutach prowadząc już 3:0. Dwukrotnie, w 3 i 10 minucie do bramki sandomierskiego zespołu trafił Tomasz Zając, zaś w trzecią bramkę zdobył Kamil Kuczak. Na trafienia rywali zespół z Sandomierza odpowiedział tylko raz, w 45 minucie po strzale Grzegorza Zimoląga. W drugiej połowie Wisła Sandomierz strzeliła jeszcze jedną bramkę, nie uznaną przez sędziego, który odgwizdał faul na bramkarzu krakowskiego zespołu. Mimo, iż od 62 minuty zespół trenera Tadeusza Krawca grał w przewadze, po tym jak drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Michał Bierzało, sandomierzanom nie udało się uratować choć jednego punktu w spotkaniu.

Po ośmiu kolejkach Wisła Sandomierz z dorobkiem siedmiu punktów zajmuje trzynastą lokatę w tabeli, na czele której niezmiennie plasuje się Soła Oświęcim (20 pkt). W kolejnym meczu podopieczni trenera Tadeusza Krawca podejmą na własnym stadionie dziewiątą drużynę rozgrywek Przebój Wolbrom. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 22 września, początek godz.16.

Wisła Sandomierz – Wisła II Kraków 1:3 (1:3)

0:1 Tomasz Zając 3′
0:2 Zając 10′
0:3 Kamil Kuczak 35′
1:3 Grzegorz Zimoląg 45′

Wisła Sandomierz: Skrzypek – Zimoląg (46′ Kocój), Nowik, Senderowski, Gołasa (38′ Chorab) – Stawiarski, Rzeszutek (80′ Surdy), Tobiszewski (46′ Krawiec), Nogaj – Michalski, Gębalski

Wisła II Kraków: Bieszczad – Kolanko, Bierzało, Żemło, Ślęczka – Kościelniak (79′ Ferens), Uryga, Pułka (90’+2 Gulczyński), Kuczak (84′ K. Furtak) – Zając (64′ Downar – Zapolski), Kamiński.

Kartki: żółte: Skrzypek, Nowik (Wisła S.), Bierzało, Uryga, Bieszczad, Pułka, Downar – Zapolski, Kamiński (Wisła II K.); czerwona: Bierzało (Wisła II K., 62 minuta, za drugą żółtą)