Wysoka porażka Wspólnoty Serbinów z Łęgiem Kopcie (fotoreportaż oraz video HD)

Po słabym spotkaniu Wspólnota Serbinów przegrała z Łęgiem Kopcie 1:5 (0:2). To druga z rzędu porażka zespołu z tarnobrzeskiego osiedla.

Po pierwszej połowie Wspólnota przegrywała 0:2, w 27 minucie nie pilnowany Mateusz Puzio bez problemów odnalazł drogę do bramki gospodarzy. Dziesięć minut później ten sam zawodnik popisał się ładnym strzałem pod poprzeczkę. Tuż po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę goście powiększają swoje prowadzenie, dzięki trafieniu Marcina Bosia. W 63 minucie swoją trzecią bramkę w meczu zdobywa Mateusz Puzio, wykorzystując niefrasobliwość obrońców Wspólnoty. W 79 minucie defensywa Wspólnoty kolejny raz popełnia błąd, który Damian Żakowski zamienia na piątką bramkę dla Łęgu. Honorowego gola dla Wspólnoty strzelił w 76 minucie Grzegorz Jaskot.

Porażkę w 8. kolejce B klasowych rozgrywek poniosła również drużyna Juniora Zakrzów, przegrywając na własnym boisku z Błękitnymi Komorów 2:3. Cenne wyjazdowe zwycięstwo odniosła zaś Koniczynka Ocice wygrywając w Hadykówce z Ceramiką 3:2. W następnej kolejce czwarta w tabeli Koniczynka podejmie na własnym boisku plasującą się na szóstej pozycji Wspólnotę, zajmujący piątą lokatę zespół z Zakrzowa rozegra mecz w Tarnowskiej Woli.

IV liga podkarpacka

Zespół Stali Nowa Dęba odniósł trzecie zwycięstwo w sezonie pokonując na własnym stadionie beniaminka ligi LKS Pisarowce 2:0. Trzecią porażkę ponieśli zaś piłkarze OKS Mokrzyszów przegrywając w meczu wyjazdowym z Cosmosem Nowotaniec 1:3. W następnej kolejce zajmująca ósmą pozycję Stal zmierzy się z kolejnym beniaminkiem – Sokołem Nisko, siódmy w tabeli OKS podejmie na własnym boisku Piasta Tuczempy.

klasa okręgowa

Remisem 1:1 zakończył się mecz w Podwolinie pomiędzy miejscowym LZS-em a drużyną z Wielowsi. W ramach 10 kolejki zajmująca czwartą lokatę Wielowieś podejmie w Tarnobrzegu Unię Skowierzyn.

Klasa A

Drugą porażkę w sezonie zanotował zespół rezerw Siarki Tarnobrzeg przegrywając w Lipie z miejscową drużyną Czarnych 2:3. Pewne zwycięstwo odniosła zaś Iskra Sobów pokonując w Tarnobrzegu Strażaka Przyszów 3:0. W następnej kolejce zajmujące trzecią lokatę rezerwy Siarki rozegrają mecz ze Strzelcem Dąbrowica, zaś dziesiąta w tabeli Iskra zmierzy się z Sanną Zaklików.

źródło: własne, 90minut.pl