Szczęśliwe zwycięstwo piłkarzy Wisły Sandomierz w Krakowie

Po raz drugi w tym roku Wisła Sandomierz wywiozła trzy punkty z Suchych Stawów. W meczu 10 kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej podopieczni trenera Tadeusza Krawca wygrali 1:0 (1:0) z Hutnikiem Nowa Huta po samobójczym trafieniu jednego z zawodników gospodarzy.

W ostatniej minucie pierwszej połowy Wiślacy przeprowadzili kontrę, do zagranej na 5 m przed bramką Norberta Jasowicza piłki powinien dojść Grzegorz Tobiszewski, ale Mateusz Gamrot próbował wślizgiem przeciąć podanie i pechowo skierował futbolówkę do własnej bramki.

Po 10 kolejkach Wisła z dorobkiem 10 punktów zajmuje 13 lokatę w tabeli, na czele której plasuje się Soła Oświęcim (26 pkt). W następnej kolejce Wiślacy podejmą na własnym stadionie trzecią drużynę rozgrywek – Granat Skarżysko-Kamienną. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 6 października, początek godz.15.

Hutnik Nowa Huta – Wisła Sandomierz 0:1 (0:1)
0-1 Mateusz Gamrot 45′ (s)

Hutnik: Norbert Jasowicz — Mariusz Bienias, Bartosz Jagła , Kacper Orłowski, Mateusz Gamrot (60′ Przemysław Antoniak), Michał Zdziński (57′ Damian Lubera), Michał Guja, Krzysztof Świątek, Mateusz Lampart , Ifeanyi Chukwuka Nwachukwu (57′ Mariusz Sierakowski), Marcin Cygnarowicz (46′ Łukasz Murzyn).
Wisła: Stanisław Wierzgacz — Grzegorz Zimoląg (73′ Daniel Chorab), Grzegorz Rzeszutek, Erwin Nowik , Bartłomiej Gołasa, Przemysław Michalski, Bartosz Leśniowski (63′ Tadeusz Krawiec ), Daniel Beszczyński (80′ Grzegorz Pisarek), Damian Nogaj, Grzegorz Tobiszewski (55′ Mateusz Surdy), Adrian Gębalski