Pierwsza wygrana szczypiornistów Wisły Sandomierz (fotoreportaż oraz video HD)

Szczypiorniści Wisły Sandomierz pewnie pokonali SPR Orła Przeworsk 39:26 (20:10) w meczu 3.kolejki II ligi. To pierwsza wygrana podopiecznych trenera Adama Węgrzynowskiego w sezonie 2013/14.

Od początku meczu to sandomierzanie kontrolowali przebieg gry, w pierwszej połowie agresywna obrona gospodarzy nie pozwoliła rywalowi na przeprowadzenie zbyt wielu akcji ofensywnych, dzięki czemu przed przerwą szczypiorniści Orła zanotowali na swym koncie tylko 10 bramek przy 20 straconych. W drugiej części spotkania Wiślacy utrzymywali przewagę, dopiero pod koniec zawodów trener Węgrzynowski zdecydował się na wprowadzenie zawodników rezerwowych, co otworzyło grę, lecz nie przeszkodziło gospodarzom w osiągnięciu pewnego zwycięstwa w sobotnich zawodach.

W meczu 4. kolejki sandomierzanie podejmą na własnym parkiecie SPR Grunwald Ruda Śląska. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 19 października, początek godz.18.

SPR Wisła Sandomierz – SPR Orzeł Przeworsk 39:26 (20:10)

Wisła: Skowron, Tenderenda – Białkowski 7, Drzymalski 7, Pawelczyk 6, Kutek 3, Rusin 3, Anwajler 3, Sadecki M. 3, Rarus 2, Kuraś 2, Werstler 1, Krępa 1, Sadecki J. 1, Chyliński.