Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Powiat: Starostwo wyróżniło najlepszych dyrektorów placówek oświatowych i pedagogów

Październik 21, 2013 12:28 PM

O roli nauczyciela, jego trudniej i odpowiedzialnej pracy oraz odczuwalnym w szkołach niżu demograficznym, mówiono podczas tegorocznych obchodów Dnia Komisji Edukacji Narodowej w siedzibie Tarnobrzeskiego Starostwa. Uroczystość była okazją do wręczenia nagród finansowych dla dyrektorów placówek oświatowych i pedagogów z terenu powiatu.

Zaproszeni goście złożyli życzenia na ręce przedstawicieli środowiska nauczycieli. – Z okazji Dnia Nauczyciela życzę szczęścia, satysfakcji i spełnionego zawodu. Życzę także zdrowia, gdyż jest ono konieczne w tym zawodzie. Mam nadzieję, że kolejne lata będą lepsze dla oświaty i samorządowców. Wszyscy musimy powalczyć o lepszy przyrost naturalny – powiedział Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

W spotkaniu uczestniczyli także dyrektorzy placówek oświatowych z terenu Powiatu Tarnobrzeskiego oraz pedagodzy, którzy z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej otrzymali nagrodę finansową Starosty Powiatu Tarnobrzeskiego.

W gronie wyróżnionych pedagogów byli: Elżbieta Cichoń, nauczyciel geografii z ZS Nr 1 w Nowej Dębie, Dorota Furtak, nauczyciel języka polskiego z ZS nr 2 w Nowej Dębie, Magdalena Motas – Korzonek, nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół w Gorzycach, Małgorzata Kaczmarczyk, nauczyciel matematyki i geografii w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Grębowie oraz Anna Domagała, pedagog, doradca zawodowy w Poradni Pedagogiczno – Psychologicznej w Nowej Dębie.

Podczas uroczystości Pani Aneta Żak – nauczyciel – wychowawca w Internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Grębowie, która w bieżącym roku zdała egzamin i tym samym uzyskała awans na stopień nauczyciela mianowanego złożyła ślubowanie.
W roku bieżącym odznaczenie resortowe – Złoty Krzyż Zasługi za wieloletnia pracę otrzymała Pani Ewa Jaworska – dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nowej Dębie.

foto&info: Powiat Tarnobrzeski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>