Piłkarze Wisły Sandomierz przegrali w Małogoszczy (video)

Wisła Sandomierz przegrała w Małogoszczy z miejscową Wierną 0:2 (0:2) w meczu 14 kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. To pierwsza porażka Wisły z Wierną na szczeblu trzeciej ligi.

Wiślacy stracili bramki po prostych błędach w obronie. Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Michał Jeziorski w 20 minucie meczu, zaledwie sześć minut później Stanisław Wierzgacz musiał ponownie wyciągać piłkę z siatki, tym razem po strzale Tomasza Foksy.
Od 57 minuty sandomierski zespół grał w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartką ukarany został Grzegorz Rzeszutek za faul taktyczny. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry sędzia ponownie sięgnął po czerwony kartonik, którym ukarał Jakuba Stachurę z ekipy gospodarzy (2xżółta kartka).

Po przegranej w Małogoszczy Wisła zajmuje 13 miejsce w tabeli, mając na swym koncie 14 punktów. Liderem rozgrywek jest Soła Oświęcim – 31 punktów.
W meczu 15 kolejki podopieczni trenera Tadeusza Krawca podejmą na własnym stadionie Janinę Libiąż. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę 3 listopada, początek godz.13.

WIERNA MAŁOGOSZCZ – WISŁA SANDOMIERZ 2:0 (2:0)
1:0 – Jeziorski 20′
2:0 Foksa 26′

Wierna: Dawid Frączek — Szczepan Krzeszowski (73 Bartłomiej Strzębski), Krystian Milcarz, Michał Kołodziejczyk, Tomasz Foksa, Michał Bała (67 Ernest Supierz), Michał Jeziorski, Tomasz Kita, Piotr Ostrowski, Sebastian Wijas (82 Jakub Stachura 90′), Bartłomiej Wijas (83 Przemysław Gajek).

Wisła: Stanisław Wierzgacz — Sebastian Kocój (87 Mateusz Surdy), Grzegorz Rzeszutek 57′, Erwin Nowik, Daniel Chorab, Kamil Stawiarski (46 Grzegorz Tobiszewski), Daniel Beszczyński (81 Damian Senderowski), Rafał Pydych, Damian Nogaj, Przemysław Michalski (46 Łukasz Adamczyk), Adrian Gębalski

źródło: Kielecka Piła