Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Jedyne takie w Polsce stowarzyszenie działa w Gorzycach

Październik 30, 2013 9:55 AM

Uniwersytet III Wieku z Gorzyc zainaugurował kolejny rok działalności. Gorzycki Uniwersytet III Wieku jest jedynym z 456 polskich uniwersytetów dla seniorów, działającym na terenie wiejskim.

– Jesteśmy dumni z tego, że to właśnie wasze stowarzyszenie i należący do niego seniorzy są zaangażowani w tak dużą liczbę projektów i pokazują, że jesień życia może być aktywna. Jesteście wzorem dla innych, którzy mogą uczyć się od was jak spożytkować zdobytą dotychczas wiedzę i wolny czas. Dlatego życzę kolejnych sukcesów i pomysłów – mówił podczas inauguracyjnego spotkania Jerzy Sudoł, wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

Do życzeń przyłączył się Dariusz Bukowski, przewodniczący Rady Powiatu Tarnobrzeskiego. – Powiat wspiera waszą działalność w miarę swoich możliwości, ponieważ jesteście tym rodzynkiem, którym należy się chwalić. Ta współpraca i pomoc z naszej strony będzie kontynuowana, bo mamy nadzieję, że wasze szeregi będą jeszcze liczniejsze – dodał Dariusz Bukowski.

Obecnie do Stowarzyszenia Uniwersytet III Wieku w Gorzycach należy 70 osób, 50 kobiet i 20 mężczyzn. Stowarzyszeniem kieruje prezes Krystyna Gozdyra. Patronat naukowy nad Stowarzyszeniem sprawuje Wyższa Szkoła Humanistyczno – Przyrodnicza w Sandomierzu oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski, Oddział Zamiejscowy w Stalowej Woli.

Stowarzyszenie organizuje tematyczne wykłady, prowadzi sekcje zainteresowań, w tym naukę języka angielskiego. Oferuje aktywny wypoczynek i naukę obsługi komputera. Dwa razy w roku seniorzy, dzięki wsparciu sponsorów i Tarnobrzeskiego Starosty seniorzy wyjeżdżają do Bukowiny Tatrzańskiej, by wypocząć w tamtejszych basenach termalnych.

foto&info: Powiat Tarnobrzeski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>