Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Nowy punkt oddawania krwi już działa

Listopad 18, 2013 11:05 AM

Po trwającej kilka miesięcy przerwie w Tarnobrzegu ponownie otworzono punkt krwiodawstwa. Placówka przekazana przez władze miasta nieodpłatnie, mieści się w Przychodni Specjalistycznej (Poliklinika pok. 110) w Tarnobrzegu.

- Ufam, że to miejsce będzie odpowiednie, a warunki będą Państwu odpowiadać. Na terenie Tarnobrzega zawsze było wielu krwiodawców – mówił podczas oficjalnego otwarcia Jarosław Kosoń, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

- Bardzo się cieszę, że po tych wszystkich zawirowaniach udało się znaleźć nowy „dom” dla krwiodawców. Krew stanowi wartość bezcenną w ratowaniu drugiego człowieka. Grono honorowych dawców w Tarnobrzegu jest duże, a my jako miasto, tak jak dotychczas będziemy wspierać tę szlachetną inicjatywę – mówił Łukasz Dybus, zastępca Prezydenta Tarnobrzega.

Planowo krew oddawana będzie w poniedziałki i piątki, w przypadku większej liczby dawców, placówka przewiduje uruchomienie dodatkowych dyżurów.

foto: Dariusz Bajor
info: UM Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>