przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

“Ziemia Sandomierska w pradziejach i wczesnym średniowieczu” – nowa publikacja Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

Listopad 19, 2013 11:02 AM

Katalog wystawy „Ziemia Sandomierska w pradziejach i wczesnym średniowieczu”, to nowa publikacja Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, w której znajduje się około 400 zdjęć ponad 730 zabytków, umieszczonych na stałej wystawie archeologicznej w sandomierskim Muzeum.

Katalog powstał jako element zadania, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Dziedzictwo kulturowe”, priorytet 2 „Wspieranie działań muzealnych”. Katalog w wersji książkowej będzie rozprowadzany bezpłatnie do bibliotek, instytutów archeologii, placówek muzealnych i innych instytucji kultury w województwie świętokrzyskim i w całym kraju. Wydawnictwo jest dwujęzyczne (w języku polskim i angielskim), dzięki czemu może trafić do najszerszego kręgu odbiorców, także za granicą. Dodatkowo powstała również wersja elektroniczna katalogu, dostępna na płycie DVD.

W ramach projektu „Ziemia Sandomierska w pradziejach i wczesnym średniowieczu” powstaje także strona internetowa: www.archeologia-sandomierz.pl na której będziemy mogli odnaleźć m.in. treść wspomnianej publikacji. Katalog w wersji internetowej będzie uzupełniany o kolejne zabytki, które trafią na wystawę w piwnicach sandomierskiego Zamku. Ekspozycja jest bowiem „żywą prezentacją”, zmieniającą się w miarę pozyskiwania kolejnych, ciekawych obiektów w drodze badań wykopaliskowych lub przekazania od przypadkowych znalazców.

Celem projektu „Ziemia Sandomierska w pradziejach i wczesnym średniowieczu” jest popularyzowanie zbiorów muzealnych i wiedzy o archeologii regionu, najważniejszych zabytkach i stanowiskach archeologicznych, a także przybliżanie osobom nie związanym zawodowo z archeologią, podstawowych informacji o dawnych epokach i kulturach archeologicznych.

foto&źródło: UM Sandomierz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>