Tenisistki z Nadarzyna walczyły lecz punkty zostały w Tarnobrzegu (fotoreportaż)

Po emocjonującym spotkaniu tenisistki KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg pokonały GLKS WANZ Nadarzyn 3:1 w meczu 7 kolejki rozgrywek ekstraklasy kobiet. Tarnobrzeski zespół pozostaje tym samym jedyną drużyną bez porażki w obecnym sezonie.

Spotkanie rozpoczęło się od wygranej aktualnych wicemistrzyń Polski. Po pięciosetowym pojedynku obfitującym w wiele emocji i zwrotów akcji reprezentantka Tarnobrzega Jia Jun musiała uznać wyższość Antoniny Szymańskiej, aktualnej Mistrzyni Polski w singlu i srebrnej medalistki w deblu. Sytuacja w ekipie KTS-u zrobiła się niekomfortowa, gdyż pojedynki Renaty Strbikovej i Klaudii Kusińskiej zawsze są bardzo wyrównane. Podobnie było i tym razem, ale znowu to tarnobrzeska zawodniczka była górą, oddając pole rywalce tylko w drugim secie. Pozostałe partie Renata wygrała do 9, 9 i 5.
Niezwykle ważny punkt dorzuciła Kinga Stefańska, która z Chinką Shen Yi Bin zagrała wyśmienicie. To był jeden z lepszych meczów kapitana KTS-u w lidze w ostatnim czasie. Przeważała serwisem, a odbiór skutecznie uniemożliwiał rywalce dogodny atak. Dwa pierwsze sety Kinga wygrała do 5, w trzeciej, najbardziej zaciętej partii rywalka zdołała ugrać 9 punktów.
W ostatniej partii wieczoru Jia Jun zrehabilitowała się za porażkę z Antoniną Szymańską, bez straty seta pokonując Klaudię Kusińską.

W ramach I rundy ekstraklasy kobiet tarnobrzeski zespół rozegra jeszcze dwa spotkania, wyjazdowy z AZS AJD Częstochowa oraz we własnej hali, 14 grudnia z KU AZS AE Wrocław. Oprócz ligowych zmagań podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka czekają jeszcze dwa ostatnie spotkania w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzyń. W pierwszy weekend grudnia tenisistki Zamku zmierzą się z austriackim Linzem zaś 20 grudnia w Tarnobrzegu podejmą rosyjski Tyumen.

KTS ZAMEK-SPAR TARNOBRZEG – GLKS WANZL NADARZYN 3:1

Jia Jun – Antonina Szymańska 2:3 (5, -12, 10, -9, -12)
Renata Strbikova – Klaudia Kusińska 3:1 (9, -8, 9, 5)
Kinga Stefańska – Shen Yi Bin 3:0 (5, 5, 9)
Jia Jun – Klaudia Kusińska 3:0 (5, 9, 2)