Porażka Jeziorowców w Zielonej Górze

Pod wodzą trenera Dariusza Szczubiała koszykarze Stabill Jeziora Tarnobrzeg przegrali w Zielonej Górze z mistrzem Polski – Stelmetem 69:98 w meczu ósmej kolejki Tauron Basket Ligi. To siódma porażka Jeziorowców w tym sezonie.

Zielonogórzanie od początku spotkania grali skuteczniej i zdobyli przewagę. Świetnie grał przede wszystkim Vladimir Dragicević. Po pięciu minutach spotkania Stelmet wygrywał 14:7, a Serb miał już na koncie osiem punktów. Jeszcze w pierwszej kwarcie gospodarze mieli przewagę 16 punktów po trafieniu Macieja Kucharka. Zespół trenera Mihailo Uvalina w drugiej części meczu prowadził nawet 44:22 po akcji Adama Hrycaniuka. W ekipie z Tarnobrzega wyróżniali się Chaisson Allen i Marcin Nowakowski, ale ich punkty nie wystarczały do nawiązania wyrównanej walki z mistrzami Polski.

W drugiej połowie spotkania za zdobywanie punktów w zespole Stabill Jeziora wziął się Andrew Fitzgerald, ale to ciągle nie zbliżało gości do Stelmetu. Zielonogórzanie do końca meczu kontrolowali sytuację na parkiecie, wygrywając momentami ponad trzydziestoma punktami.

Najlepszym strzelcem Stelmetu był Vladimir Dragicević, który rzucił 19 punktów. 12 punktów i cztery asysty dołożył Przemysław Zamojski. W ekipie Stabill Jeziora wyróżniał się Andrew Fitzgerald – zdobył 22 punkty i dziewięć zbiórek.

W najbliższy weekend tarnobrzescy koszykarze dwukrotnie podejmą we własnej hali Polpharmę Starogard Gdański. Drużyna ze Starogardu Gdańskiego, podobnie jak Jeziorowcy wygrała w tym sezonie tylko jedno spotkanie w ramach TBL.
W sobotę 7 grudnia o godz.18 rozpocznie się spotkanie ligowe, zaś w niedzielę 8 grudnia o godz.18 rozegrany zostanie rewanżowy mecz w ramach I rundy Intermarche Basket Cup. W pierwszym spotkaniu górą byli koszykarze Polpharmy, pokonując Stabill 97:79.

Stelmet Zielona Góra – Stabill Jezioro Tarnobrzeg 98:69 (29:17, 22:17, 27:17, 20:18)

STELMET: Dragicević 19, Zamojski 12 (2×3), Kucharek 11, Walker 9 (1×3), Cel 8 (2×3), Barlow 8 (2×3), Hrycaniuk 8, Eyenga 8, Koszarek 8 (2×3), Chanas 4, Brackins 3 (1×3).
STABILL JEZIORO: Fitzgerald 22, Allen 17 (4×3), Nowakowski 14 (2×3), Łukasiak 6, Doaks 6, Rajewicz 2, Krajniewski 2, Patoka 0