przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

14.12 (sobota) Promocja „Słownika Gwary Lasowiackiej”, w Nowej Dębie

Grudzień 12, 2013 12:20 PM

Nowodębskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie oraz Lasowiacka Grupa Działania zapraszają na promocję nowej pozycji wydawniczej „SŁOWNIK GWARY LASOWIACKIEJ” autorstwa Romualda Gondka.

Spotkanie promocyjne z udziałem autora odbędzie się w sobotę, 14 grudnia 2013 r. o godz.. 17:00 w sali kameralnej Domu Kultury w Nowej Dębie.

Słownik Gwary Lasowiackiej zawiera ok. 10 tys. haseł, rejestruje nie tylko znaczenia wyrazów ale także zwroty i wyrażenia. Słownik został poprzedzony przez autora wstępem, który w oparciu o tutejszą gwarę przedstawia szeroką panoramę życia i obyczajów wsi lasowiackiej. Książka jest znakomitym źródłem poznania kultury i zwyczajów mieszkańców wsi położonych w widłach Wisły i Sanu.

Do Słownika Gwary Lasowiackiej został nagrany i dołączony audiobook ze wstępu, czytany gwarą Lasowiaczką przez autora Romualda Gondka.

Podczas spotkania promocyjnego rozdane zostaną bezpłatne egzemplarze publikacji dla każdego uczestnika.

źródło: Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>