Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo koszykarzy Stabill Jeziora Tarnobrzeg

Drużyna Stabill Jezioro Tarnobrzeg odniosła drugie z rzędu i pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w lidze, pokonując w Kołobrzegu miejscową Kotwicę 95:92. Najlepszym zawodnikiem Stabill Jeziora był Tony Weeden, który zdobył 24 punkty i siedem asyst. Chaisson Allen dołożył 21 punktów. Karron Johsnons zdobył dla Kotwicy 23 punkty i 10 zbiórek.

Goście rozpoczęli mecz od prowadzenia 5:1 po pierwszej trójce w tym sezonie TBL Tony’ego Weedena. Później jednak lepiej grała Kotwica. Dzięki akcjom Terrella Parksa i Łukasza Wichniarza kołobrzeżanie wygrywali 16:9.

W drugiej kwarcie ekipa Stabill Jeziora zaczęła gonić wynik i objęła prowadzenie po rzutach wolnych Andrew Fitzgeralda. W pewnym momencie tej części meczu zespół trenera Dariusza Szczubiała miał przewagę sześciu punktów.

Także w drugiej połowie żadna z drużyn nie potrafiła zbudować bezpiecznego prowadzenia. Częściej kilka punktów przewagi mieli goście, ale i tak o wszystkim zadecydowała ostatnia kwarta. Po akcji Nicchaeusa Doaksa tarnobrzeżanie wygrywali nawet 74:65, ale końcówka była nerwowa. Dwa razy z dystansu trafiał Jessie Sapp. Po jego drugiej trójce Kotwica przegrywała tylko punktem. Zimną krew na linii rzutów wolnych zachował jednak Marcin Nowakowski i to dzięki niemu zespół Stabill Jeziora cieszył się z kolejnego zwycięstwa.

W meczu 11. kolejki Tauron Basket Ligi Jeziorowcy podejmą we własnej hali Energę Czarni Słupsk. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 22 grudnia, początek godz.18.

KOTWICA KOŁOBRZEG – STABILL JEZIORO TARNOBRZEG 92:95 (22:16, 18:28, 20:20, 32:31)

KOTWICA: Johnson 23, Parks 19, Arabas 16, Callahan 14, Sapp 11, Wichniarz 8, Djuric 1, Parzych 0, Złoty 0, Ciechociński 0
JEZIORO: Weeden 24, Allen 21, Nowakowski 17, Doaks 12, Fitzgerald 7, Patoka 6, Rajewicz 4, Łukasiak 4

źródło: Tauron Basket Liga