przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Skrzydlaci wyczynowcy i gołębie piękności na wystawie w Tarnobrzegu (fotoreportaż oraz video HD)

Grudzień 18, 2013 6:06 PM

Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych odbyła się w Tarnobrzegu w miniony weekend. Gołębie piękności i skrzydlatych sportowców prezentowali hodowcy z ośmiu oddziałów zrzeszonych w okręgu tarnobrzeskim.

W wystawie udział wzięło 100 wystawców, którzy zaprezentowali prawie 300 najlepszych gołębi ze swoich hodowli. Podczas wydarzenia nagradzano gołębie w kategorii standard, w której sędzia ocenia wygląd gołębia. W drugiej kategorii oceniano skrzydlatych sportowców, nagradzanych za szybkość lotu.

Głównym celem wystawy było wyłonienie najlepszych gołębi, które będą reprezentować okręg tarnobrzeski na Ogólnopolskiej Wystawie Gołębi Pocztowych w Sosnowcu, która odbędzie się w pierwszy weekend stycznia 2014 roku.

Hodowla gołębi pocztowych jest bardzo popularna w województwie podkarpackim. Tylko w okręgu tarnobrzeskim skupionych jest 850 hodowców skrzydlatych wyczynowców. Od pospolitego gołębia, gołąb pocztowy różni się przede wszystkim zdolnościami lotowymi z możliwością powrotu do gołębnika z dużych odległości. Gołębie pocztowe na skutek selekcji hodowlanej, prowadzonej przez wiele pokoleń, zdobyły również niesamowity zmysł orientacji, często zwane są „końmi wyścigowymi” przestworzy.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>