Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Piłkarskie święto w Tarnobrzegu czyli jubileuszowa edycja akcji “Siarkowcy Dzieciakom” (fotoreportaż oraz video HD)

Grudzień 23, 2013 11:01 PM

Już po raz piąty kibice i sympatycy piłki nożnej pomagali najbardziej potrzebującym w ramach akcji charytatywnej “Siarkowcy Dzieciakom”. Z okazji jubileuszowej edycji wydarzenia Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Nożnej “Złota Siarka” przygotowało nie lada gratkę dla miłośników futbolu, turniej piłkarski z udziałem byłych reprezentantów Polski, których do zwycięstwa poprowadził popularny dziennikarz sportowy Mateusz Borek, tym razem występujący w roli trenera.

W tym roku Siarkowcy akcję pomocy skierowali do dwóch ośrodków, do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej. W ramach pomocy od początku grudnia każdy chętny mógł wrzucić datek pieniężny do puszek umieszczonych w lokalach i sklepach, kwestowano również w trakcie dzisiejszego wydarzenia, jednak największe kwoty uzyskano podczas licytacji, które odbyły się w trakcie finału akcji. Licytowano obrazy namalowane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej, rękawice przekazane przez Janka Błachowicza, koszulki oraz piłkę z autografami zawodników występujących w drużynie “Mateusz Borek Team”.

Niestety, zebrana kwota nie będzie przekazana w całości placówkom, organizatorzy muszą bowiem uszczuplić sumę o 500 zł – to cena jaką Stowarzyszenie musi zapłacić  za wynajem hali na jubileusz (opłacenie mediów).

MATEUSZ BOREK TEAM ZWYCIĘŻA

W turnieju piłkarskim udział wzięło siedem drużyn, sandomierska Wisła, dębicka Wisłoka, tarnobrzeska Siarka w mocno juniorskim składzie, reprezentacje kibiców poszczególnych drużyn oraz “Mateusz Borek Team”, w którym zagrali Mariusz Kukiełka, Tomasz Kłos, Jacek Bąk, Cezary Kucharski, Piotr Świerczewski, Jacek Krzynówek, Sławomir Majak i na bramce Arkadiusz Onyszko.

W pierwszym półfinale zmierzyły się zespoły kibiców Wisły Sandomierz oraz Mateusz Borek Team. Do finału awansowała drużyna byłych reprezentantów Polski, wygrywając z Wiślakami 4:1. W drugim meczu półfinałowym czwartoligowa Wisłoka Dębica pokonała swoich kibiców 4:2.

Niezwykle pasjonujący przebieg miał mecz finałowy, w którym podopieczni Mateusza Borka przegrywali już 0:4. Taki wynik nie zniechęcił byłych reprezentantów Polski, którzy w krótkim czasie nie tylko doprowadzili do wyrównania, w ostatnich minutach meczu gola na wagę zwycięstwa zdobył Sławomir Majak.

Najlepszym piłkarzem turnieju został wybrany Mariusz Kukiełka.

video: Agnieszka Nycz

video: Agnieszka Nycz, rozmawiał Sylwester Szczepocki

foto: Piotr Morawski

23 Responses to Piłkarskie święto w Tarnobrzegu czyli jubileuszowa edycja akcji “Siarkowcy Dzieciakom” (fotoreportaż oraz video HD)

  1. obserwator Odpowiedz

    23 grudnia 2013 at 23:32

    Muszą zapłacić za halę??!!! ja pierd…

  2. S Odpowiedz

    23 grudnia 2013 at 23:42

    Tak to już bywa w dziwnym swiecie, najważniejsze, że impreza się odbyła i przypomniała kibicowski klimat w dobrym wykonaniu, byle do wiosny.

  3. fan Odpowiedz

    24 grudnia 2013 at 00:09

    słuszny cel i dobra zabawa a na niektóre akcje i bramki miło było popatrzeć

  4. kibic Odpowiedz

    24 grudnia 2013 at 00:16

    no z tych juniorów mogą być w przyszłosci ludzie

  5. timi Odpowiedz

    24 grudnia 2013 at 00:52

    Jak nikt nie zmarnuje tych juniorów to w przyszłości mogą być naprawdę dobrzy bo potencjał to oni mają dość duży :)

  6. dorian Odpowiedz

    24 grudnia 2013 at 05:39

    Szacun dla organizatorow. Zwlaszcza dla kolegi ktory potrafil sciagnac Borka i reszte… akcia przednia. Pozrowienia dla Wisly i Wisloki!!!
    Ps. Pierwszy raz widze Krzynowka bez rumiencow :)

  7. maryjan Odpowiedz

    24 grudnia 2013 at 08:18

    Impreza super . A co do zdjęć to kolega fotograf pewnie jest sympatykiem flag z napisem PDW – mistrzu, są ciekawsze rzeczy do uchwycenia na takiej imprezie
    niż ta patologia.

    • otco Odpowiedz

      24 grudnia 2013 at 10:25

      Nie przesadzaj nie ma ich aż tak dużo, może nie skupiasz się na tych co potrzeba. 500zł-tyle kosztuje zapewne sygnowanie tej imprezy nazwiskiem jednego jegomościa a raczej jego brak , szkoda słów.

    • Zenon Odpowiedz

      24 grudnia 2013 at 13:33

      Maryjan prawdziwą patologią jest płacenie za wynajem hali, gdy impreza ma charakter charytatywny! To jest dopiero patologia i taką patologię trzeba piętnować!

  8. ADHD Odpowiedz

    24 grudnia 2013 at 11:47

    Miło było zobaczyć wypełnioną po brzegi hale mosiru, nie częsty to przecież widok a żywiołowy doping grup kibiców to już pełnia szczęścia. Kto na tym parkiecie musiał by grać aby tak było zawsze??? :D

  9. marek Odpowiedz

    25 grudnia 2013 at 00:14

    tyle co siara dostała od urzedu miasta jeszcze smiął wyciagac kase od ludzi???!!!!! sami by coś dali a nie tylko zdzierać od ludzi za bilety i za jakiegoś borka co ma ludzi przyciągnąć !!!!!!!!!!!!!! śmiechu warte

  10. marek Odpowiedz

    25 grudnia 2013 at 00:16

    patalogią to jest zbieranie kasy jak sie dostało 380tys!!!!!!!!!!!!!

  11. Manfredzik Odpowiedz

    25 grudnia 2013 at 10:07

    Patologią jest Twoja ortografia i wiedza (mylisz fakty)! Czasami człowiek chce błysnąć, a nie zawsze wychodzi. Są święta, wyluzuj.
    Szacun dla organizatorów!
    Zdrowych, wesołych Świąt i wszystkiego co najlepSze w 2014 roku!

  12. Do Marek Odpowiedz

    25 grudnia 2013 at 10:10

    Widzę ignorancie ze, nawe nie chciało Ci sie naglowka przeczytać… Turniej organizowało stowarzyszenie kibiców, a pieniądze zbierane były na szczytny cel.

    Wiec patologia umyslowa to Twoje drugie imię Mareczku.

  13. kapitan Odpowiedz

    25 grudnia 2013 at 11:16

    Gdzieś człowieczki-mareczki muszą rozładować swoje świąteczne frustracje. Byle się przyczepić, byle dowalić a wal się człowieczku

  14. siarkoholik Odpowiedz

    25 grudnia 2013 at 14:04

    co ma wspolnego kasa z miasta na Klub a zbieranie kasy przez kibicow dla potrzebujacych??

  15. Zenon Odpowiedz

    25 grudnia 2013 at 14:10

    Kolejną patologią jest postawa działaczy Siarki, którzy chyba musieli postraszyć, że jak zagrają w turnieju i coś im się stanie to rozwiążą im umowy. Efekt był widoczny, bo Siarka grała praktycznie juniorami, a z pierwszej drużyny mieliśmy jedynie Personę, Koronę, Stępnia i Pogorzelca. No, ale lepiej grać pełnym składem za 2 tygodnie (z całym szacunkiem dla tych zespołów) z takimi potęgami jak Junior Zakrzów czy Wspólnota Serbinów niż z Wisłoką, która na wiosnę wróci do III ligi i III ligową Wisłą Sandomierz. Totalna głupota!

  16. siarkoholik Odpowiedz

    25 grudnia 2013 at 14:56

    pilkarze dostali wytyczne od salamuchy ze jak cos im sie stanie to rozwiaza z nimi umowy. ale lepiej zeby Truszkinowi noge zlamala jakis Nowak z Ocic niz Bak lub Klos ;)

    gdyby honorowym patronem imprezki byl pewien celebryta to pewnia hala bylaby za darmo, pilkarze by nagle sie pojawili, a nawet trener Tulacz nie pojechalby w gory…

    grunt, ze jak na amatorow ktorzy robia to z pasjii dalismy rade mimo kilku niedociagniec. i udalo sie nam zrobic najlepsza pilkarska impreze podkarpacia, a na trybunach doping byl fanatyczny i juz taki chyba nigdy nie wroci

  17. paweł Odpowiedz

    25 grudnia 2013 at 18:17

    Świetna impreza w szczytnym celu. Oby więcej takich.
    Na drugi raz radzą tylko organizatorom nieco pomyśleć… Organizując taką imprezę miesiąc wcześniej trzeba zgłosić na policję i do urzędu. A nie oczekiwać, że skoro impreza charytatywna to wszystko można. Tak samo sprawa z halą. Jaki problem miesiąc wcześniej zwrócić się z prośbą o bezpłatne użyczenie lub za symboliczną złotówkę. Równie dobrze 100 innych osób może przyjść i powiedzieć że za tydzień robią imprezę charytatywną i chcą za darmo halę

  18. wacek Odpowiedz

    25 grudnia 2013 at 23:06

    widze, że tylko Dyszlu w swojej fotorelacji z tego zacnego wydarzenia nie przylansowal najwiekszego kibica

  19. Seba Odpowiedz

    26 grudnia 2013 at 23:19

    Gdyby twoim szefem był Lenard z TSM też byś nie pokazywał jego “przyjaciół” :D Zresztą znajdź jakiś materiał o TSM-ie w mastalerzowskiej MTVT :D Niby dorośli a zachowują się jak dzieci.

  20. 1500zł skasował MOSiR za imprezę Odpowiedz

    31 grudnia 2013 at 14:37

    FB Złotej Siarki: “Z nieukrywaną złością pragniemy poinformować, iż budżet SD5 został pomniejszony o 1000 zł.
    Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nie zwrócił nam kaucji za wynajem hali.
    Powód: brak 2 gaśnic i “ogólnie bardzo duży nieporządek na obiekcie”.”

  21. Tadeusz Odpowiedz

    31 grudnia 2013 at 15:09

    Panowie, organizacja imprezy na hali mosir należącej do miasta to wyrzucanie zbieranych pieniędzy w bagno. Zróbcie w innym terminie, na świeżym powietrzu i nie oddawajacie dziadom uzbieraneych pieniędzy. Podejście urzedasów jest karygodne.