przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Nie bądź obojętny. Zarejestruj się jako dawca!

Styczeń 9, 2014 7:20 PM

Olek to 14-stomiesięczny radosny chłopiec, który mieszka w Padwi Narodowej. Lubi tańczyć i śpiewać. Jest ciekawym świata malcem i oczkiem w głowie swoich rodziców. Olek choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. By żyć potrzebuje zgodnego genetycznie dawcy szpiku. Nie bądź obojętny. Zarejestruj się jako dawca!

Pani Ania i Pan Maciej, rodzice Olka zwrócili się o pomoc do Fundacji DKMS posiadającej największą w Polsce (400 000) bazę dawców komórek macierzystych. Zarówno rodzice chłopca, jak i jego starszy brat niestety nie mogą być dawcami. Bardzo trudno jest znaleźć „genetycznego bliźniaka”. Prawdopodobieństwo wynosi 1:25 000, a przy rzadkim kodzie genetycznym aż jeden do kilku milionów.

Dziś w tarnobrzeskim magistracie odbyła się konferencja prasowa, w której wzięła udział m. in. Pani Ania, mama chłopca.

- Zwracamy się z ogromną prośbą. Zarejestruj Się! Może to właśnie ty jesteś „genetycznym bliźniakiem” i dzięki temu pomożesz Olkowi wygrać z chorobą! Będziemy szczęśliwi, jeśli wiele osób zechce przyjść i pomóc poprzez rejestrację – apelują rodzice.
Do włączenia się w akcję gorąco namawia Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz, który także jest już zarejestrowanym w bazie DKMS dawcą szpiku.

- Niezmiernie mi miło, że w Tarnobrzegu gościmy uczestników tej niezwykle cennej i jakże ważnej inicjatywy. Zachęcam wszystkich mieszkańców, jak i pracowników instytucji w naszym mieście do rejestracji. Każdy z nas może pomóc! – zachęcał Prezydent.

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50kg. Rejestracja zajmuje tylko chwilę. Polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu 4 ml krwi. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Więcej szczegółowych informacji: www.dkms.pl

Rejestracja potencjalnych dawców:

2 lutego 2014r. godz. 10:00-17:00 Publiczna Szkoła Podstawowa ul. Jana Pawła II 2 Padew Narodowa.

3 lutego 2014r. 10:00-17:00 Przychodnia Specjalistyczna w Tarnobrzegu ul. 1 Maja 1 (Poliklinika-parter)

info: UM Tarnobrzeg
foto: Dariusz Bajor

One Response to Tarnobrzeg: Nie bądź obojętny. Zarejestruj się jako dawca!

  1. czytelniczka Odpowiedz

    9 stycznia 2014 at 21:09

    Więcej takich akcji!!! Pomóżmy Olkowi i innym chorym. Może to własnie Ty jesteś ostatnią deską ratunku!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>