Asseco Gdynia lepsze od Jeziora Tarnobrzeg (fotoreportaż oraz video HD)

Koszykarze Stabill Jeziora Tarnobrzeg ponieśli czwartą porażkę z rzędu i jedenastą w sezonie TBL. Podopieczni trenera Dariusza Szczubiała przegrali we własnej hali z Asseco Gdynia 63:66.

W pierwszej kwarcie spotkanie było bardzo wyrównane, chociaż częściej na minimalnym prowadzeniu utrzymywali się gospodarze. W ekipie Stabill Jeziora bardzo dobrze radził sobie duet Andrew Fitzgerald – Nicchaeus Doaks, który w tej części gry rzucił 15 punktów.

Drugą kwartę znacznie lepiej rozpoczęli gracze Asseco – od serii 15:0. W tym momencie gry wyróżniał się Sebastian Kowalczyk, a po trafieniu Piotra Szczotki było 35:23 dla gości. Ostatecznie gdynianie pozwolili rywalom na rzucenie zaledwie ośmiu punktów w tej części gry i po pierwszej połowie wygrywali 43:31.

W trzeciej kwarcie po trafieniu Łukasza Seweryna z dystansu Asseco miał już przewagę 19 punktów. Ekipa trenera Dariusza Szczubiała nie zamierzała się jednak poddawać i w ostatniej części spotkania goniła rywali. Po akcji 2+1 Kevina Goffneya przegrywali zaledwie trzema punktami na 19 sekund przed końcem meczu. W ostatnich sekundach spotkania Goffney miał szansę doprowadzić do remisu i dogrywki, jednak nie trafił rzutu za trzy punkty i to gracze Asseco cieszyli się z pierwszego wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie.

Najlepszym zawodnikiem gości był Sebastian Kowalczyk, który zdobył 13 punktów i trzy asysty. Piotr Szczotka dołożył do tego 10 punktów. Nicchaeus Doaks rzucił dla tarnobrzeżan 18 punktów.

W meczu 15 kolejki TBL Jezioro Tarnobrzeg rozegra wyjazdowe spotkanie z PGE Turów Zgorzelec. Mecz odbędzie się w piątek 17 stycznia, wcześniej we wtorek 14 stycznia koszykarze z Tarnobrzega zmierzą się z w Kutnie z pierwszoligowym Polfarmexem w ramach Intermarche Basket Cup.

Stabill Jezioro Tarnobrzeg – Asseco Gdynia 63:66 (23:20, 8:23, 15:18, 17:5)

Stabill Jezioro: Doaks 18, Allen 10 (1×3), Łukasiak 9, Fitzgerald 9 (1×3), Nowakowski 7 (1×3), Krajniewski 7 (1×3), Goffney 3
Asseco: Kowalczyk 13 (3×3), Szczotka 10, Frasunkiewicz 9 (3×3), Seweryn 9 (3×3), Galdikas 9, Walton 7 (2×3), Dmitriew 5 (1×3), Matczak 4, Szymański 0