przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg stawia na gospodarkę i turystykę

Styczeń 15, 2014 12:56 PM

Rada Miasta Tarnobrzega uchwaliła strategię rozwoju miasta do roku 2020.  – Stawiamy na gospodarki i turystykę – mówi Prezydent Norbert Mastalerz.

Budowa strategii rozwoju sprowadza się do odpowiedzi na proste, kluczowe pytanie – do czego, jako wspólnota dążymy i jak to chcemy osiągnąć.

- Chcemy, aby w 2020 roku Tarnobrzeg był miastem stabilnym gospodarczo i bezpiecznym. Chcemy optymalnie wykorzystać nasz potencjał gospodarczy oraz dokończyć procesy rewitalizacyjne obszarów po przemyśle siarkowym – tłumaczy Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.

Trzy cele strategiczne sformułowane w nowym dokumencie to:

1. Wzmocnienie atrakcyjności inwestycyjnej oraz rozwinięcie jak najlepszych warunków dla trwałego rozwoju gospodarczego Tarnobrzega

2. Wzrost poziomu i jakości życia, poprawa spójności społecznej oraz wzmocnienie aktywności obywatelskiej

3. Poprawa wykorzystania zasobów przyrodniczych, wzmocnienie ochrony przed zagrożeniami oraz rozwój przestrzenny Tarnobrzega jako bieguna wzrostu.

W prace zespołu (pod kierownictwem dr. Witolda Pyciora z Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego), który przygotowywał dokument włączyli się m.in. pracownicy UM i wielu instytucji miejskich, przewodniczący osiedli, przedstawiciele organizacji gospodarczych i pozarządowych.

Rada Miasta przyjęła dokument podczas ostatniej sesji.

źródło: UM Tarnobrzeg

foto: Piotr Morawski

3 Responses to Tarnobrzeg stawia na gospodarkę i turystykę

 1. rozum Odpowiedz

  15 stycznia 2014 at 14:12

  Jak to pan prezydent pogodzi? “Stawiamy na gospodarki i turystykę” JAk widzę to zdjęcie z żaglówkami z kominami w tle to jakoś nie widzę tych tłumów z Polski odpoczywającymi w cieniu kominów. Ci z okolicy przyjadą w lecie nad wodę, wypić pifko i rozstawić grilla ale czy o to chodzi w tej strategii?

 2. Fidel Odpowiedz

  15 stycznia 2014 at 15:15

  Produkcja nawozów i inny przemysł chemiczny a kilkaset metrów dalej nasza atrakcja turystyczna – jezioro utworzone ludzką ręką :)

  Bardzo ciekawi mnie pkt 3 czyli “Poprawa wykorzystania zasobów przyrodniczych” jakież to zasoby mamy w okolicy? Siarkę??? niedawno zalaliśmy ją wodą… :)

 3. gdzie? Odpowiedz

  17 stycznia 2014 at 01:51

  Szukam dokumentów tej nowej strategii i nigdzie nie widzę. Gdzie można przeczytać konkrety i zobaczyć tabele/mapy itp?. Na stronie Urzędu widać tylko “Strategię rozwoju miasta Tarnobrzeg sporządzoną w 2006 roku, a także obszary rozwoju oraz zadania programowe”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>