Stabill Jezioro przegrywa w Zgorzelcu różnicą ponad dwudziestu punktów

Koszykarze Stabill Jezioro Tarnobrzeg przegrali z PGE Turów Zgorzelec 63:84 w meczu 15 kolejki Tauron Basket Ligi. To piąta z rzędu i dwunasta porażka w sezonie zespołu Dariusza Szczubiała.

PGE Turów rozpoczął od prowadzenia 4:0, ale samo spotkanie w pierwszej kwarcie było bardzo wyrównane. Tarnobrzeżanie co chwilę zaskakiwali swoich rywali i po trafieniu Marcina Nowakowskiego wygrali pierwszą kwartę 19:17.

Drugą część meczu ekipa Stabill Jeziora zaczęła od serii 7:0 i dzięki akcji Kevina Goffneya wygrywała 26:17. Za odrabianie strat wzięli się J.P. Prince i Filip Dylewicz. Po wsadzie Amerykanina zespołowi trenera Miodraga Rajkovicia udało się odzyskać prowadzenie.

W trzeciej kwarcie gospodarze zaczęli budować swoją przewagę. Bardzo dobrze grał wciąż Prince, a swoje punkty dokładał również Tony Taylor. Po trafieniu z dystansu Piotra Stelmacha PGE Turów prowadził 72:51.

W ostatniej części gry obie drużyny miały problemy ze skutecznością i stąd wynik remisowy w tej kwarcie – po 12 zdobytych punktów. To jednak oznaczało, że ekipa trenera Dariusza Szczubiała nie odrabiała strat i ostatecznie to zgorzelczanie cieszyli się z wysokiej wygranej.

Najlepszym strzelcem PGE Turowa był J.P. Prince, który rzucił 23 punkty. Bardzo dobry mecz rozegrał także Filip Dylewicz – dołożył 16 punktów. W ekipie Stabill Jeziora wyróżniał się Andrew Fitzgerald, zdobywca 15 punktów.

W meczu 16 kolejki Jezioro podejmie na własnym parkiecie Trefl Sopot. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 25 stycznia, początek godz.18.

PGE Turów Zgorzelec – Stabill Jezioro Tarnobrzeg 84:63 (17:19, 23:17, 32:15, 12:12)

Turów: Prince 23 (2×3), Dylewicz 16 (1×3), Kulig 13 (1×3),T.Taylor 7 (1×3), Wiśniewski 7 (1×3), Stelmach 6 (2×3), Zigeranović 4, Muskała 2, Podanowski 2, M.Taylor 2, Krestinin 2, Karolak 0

Stabill Jezioro: Fitzgerald 15 (1×3), Łukasiak 12, Nowakowski 11 (1×3), Doaks 10, Allen 8, Krajniewski 5 (1×3), Goffney 2, Patoka 0