Jeziorowcy wygrywają z Anwilem Włocławek i przełamują pasmo porażek ligowych (fotoreportaż oraz video HD)

Koszykarze Stabill Jezioro Tarnobrzeg wygrali z osłabionym Anwilem Włocławek 90:80 (23:17, 23:19, 22:22, 22:22) w meczu 18 kolejki Tauron Basket Ligi. Sobotnim zwycięstwem Jeziorowcy przerwali fatalną passę siedmiu porażek ligowych z rzędu.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. W pierwszych minutach świetnie radzili sobie Andrew Fitzgerald i Kevin Goffney – po ich akcjach było 19:10 dla tarnobrzeżan. Od tego momentu zespół trenera Dariusza Szczubiała kontrolował sytuację na parkiecie, chociaż przewaga tej ekipy nie wzrastała powyżej 11 punktów. W pewnym momencie trzeciej kwarty Anwil zbliżył się do rywali na dwa punkty po trafieniu Deividasa Dulkysa, ale później ważne punkty zdobywał Krzysztof Krajniewski, a przewaga Stabill Jeziora ponownie urosła do 10 punktów.

Mimo iż na niecałe pięć minut przed końcem meczu podopieczni trenera Dariusza Szczubiała prowadzili już różnicą 17 punktów ( 81:64), goście potrafili zniwelować przewagę, na 40 sekund przed końcem rzut wolny Michała Sokołowskiego oznaczał, że włocławianie tracili zaledwie trzy punkty. W kluczowych momentach na linii rzutów wolnych nie zawodził jednak Chaisson Allen i to tarnobrzeżanie ostatecznie cieszyli się z wygranej.

Najlepszym zawodnikiem Stabill Jeziora był Michał Nowakowski, który zdobył 21 punktów i pięć asyst. 20 punktów i osiem zbiórek dołożył Andrew Fitzgerald. W ekipie Anwilu wyróżniał się Deividas Dulkys – zdobył 18 punktów i cztery asysty.

W następnej kolejce Stabill Jezioro Tarnobrzeg podejmie we własnej hali Stelmet Zielona Góra. Mecz rozpocznie się w sobotę 22 lutego, o godz. 17.30.

statystki z meczu

Stabill Jezioro Tarnobrzeg – Anwil Włocławek 90:80 (23:17, 23:19, 22:22, 22:22)

Stabill Jezioro: Nowakowski 21 (1×3), Fitzgerald 20 (2×3), Allen 14 (2×3), Goffney 9 (1×3), Krajniewski 7 (1×3), Doaks 6, Łukasiak 6, Hamilton 5 (1×3), Patoka 2

Anwil: Dulkys 18 (4×3), Mijatović 15 (3×3), Pamuła 14 (4×3), Hajrić 14, Kostrzewski 10, Sokołowski 8 (1×3), Witliński 0

źródło: Tauron Basket Liga