Sandomierz: Kibice i sympatycy Wisły rywalizowali w ramach V zimowego turnieju

V Zimowy Turniej Kibiców i Sympatyków Wisły Sandomierz rozegrany został w minioną niedzielę. Wydarzenie było okazją do połączenia przyjemnego z pożytecznym, w trakcie turnieju przeprowadzona była bowiem zbiórka rzeczy przydatnych dla sandomierskiego przytuliska dla psów, dzięki której udało się zebrać 250 kg suchej karmy, duże ilości karmy puszkowej, ryżu, makaronów i dwie budy dla bezdomnych psiaków.

W turnieju udział wzięło 16 zespołów, złożonych z kibiców reprezentujących swoje osiedla, fan cluby i grupy kibicowskie udzielające się na Wiśle. Wystąpili również Narodowcy z Sandomierza.

Turniej rozpoczął się od głośnego dopingu i pamiątkowego zdjęcia. Po wszystkim rozpoczęły się zmagania sportowe w 4 grupach. Z grupy wychodziły po 2 najlepsze zespoły które spotykały się ze sobą w ćwierćfinale, a ekipy które radziły sobie najlepiej zmierzyły się w finale. Ci którzy mieli mniej szczęścia w końcówce rozgrywek, walczyli o 3 miejsce.

W tym roku puchar za I miejsce wywalczyła drużyna OLD BOYÓW która w finale pokonała WIŚLAKÓW Z GALICJI. W meczu o najmniejszy puchar za 3 miejsce ŁAMAŃCE pokonały ekipę z Gołębic. Na nagrody swoimi umiejętnościami i zaangażowaniem zasłużyli sobie Najlepszy Bramkarz turnieju reprezentujący Łamańce, Najlepszy Piłkarz reprezentujący WZG oraz król strzelców który dzięki swojej zabójczej skuteczności dał Łamańcom 3 miejsce.

– Przez halę w trakcie turnieju przewinęło się lekko ponad 300 osób.  Przez cały dzień na hali panował fajny i przyjemny klimat, który był idealną odskocznią od zimowej monotonii. Większość ekip występujących w turnieju mogło liczyć na głośny doping swoich kibiców. Najlepiej doping wychodził najliczniejszej na turnieju delegacji – WZG, chłopakom z Tadeusza Króla, Gołębicom oraz Młodej Wiśle – komentują zawody organizatorzy.

info: Wisła Sandomierz