Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Promesy od wojewody dla Tarnobrzega i powiatu

Luty 28, 2014 11:17 AM

Promesę w wysokości 5 mln 480 tys zł na zabezpieczenie skarpy przy ulicy Mickiewicza (Osiedle Miechocin) przekazała Tarnobrzegowi wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska. Pieniądze pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa dla gmin i powiatów z regionu, na odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku powodzi w latach 2010-2012.

Tarnobrzeski samorząd najpierw uzyskał rządową promesę w wysokości 200 tys. zł na wykonanie pełnej dokumentacji geologiczno-inżynierskiej i zaplanowanie prac zabezpieczających osuwisko. Potem przygotował kolejny wniosek na wykonanie dokumentacji projektowo-budowlanej, na który uzyskał dofinansowanie w wysokości 160 tys. zł. Promesę w wysokości prawie 5,5 mln zł przeznaczona będzie na prace budowlane.

Łącznie podkarpackie samorządy otrzymają prawie 70 mln złotych na odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku powodzi w latach 2010-2012. Z tej puli kwota w wysokości 910 tysięcy złotych trafi do Powiatu Tarnobrzeskiego.

- Promesę przeznaczymy na remont mostu w miejscowości Dymitrow Duży na rzecze Babulówka. Pieniądze pozwolą nam realizować przyjęty na ten rok plan inwestycyjny. Liczymy, że w kolejnym rozdaniu promes, Powiat Tarnobrzeski także zostanie uwzględniony. Planujemy remont kilku odcinków nawierzchni dróg na terenie gminy Baranów Sandomierski – powiedział Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

Remont obejmie: wymianę nawierzchni mostu wraz z najazdami 50 m przed i za mostem, wymianę izolacji mostu, dozbrojenie filarów mostu wraz z wykonaniem zabezpieczeń przeciwpowodziowych, remont przyczółków mostu wraz z umocnieniem skarp, wymianę konstrukcji stanowiącej ciągi piesze, wymianę barier energochłonnych na moście, regulację rzeki pod obiektem wraz z umocnieniem narzutem kamiennym (tak jak na moście przy zamku w Baranowie Sandomierskim.) Ustrój nośny mostu w postaci belek żelbetowych pozostaje bez zmian. Projektowane jest jego wzmocnienie i poprawa estetyki. Ponadto przewidziano remont dwóch odcinków drogi Dymitrów Mały – Dymitrów Duży.

info: UM Tarnobrzeg, Powiat Tarnobrzeski
foto: Piotr Morawski

One Response to Promesy od wojewody dla Tarnobrzega i powiatu

  1. sudokek Odpowiedz

    28 lutego 2014 at 21:48

    Trzy wypowiedzi prezydenta przeczące sobie nawzajem -co tu jest grane -pijar?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>