Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tymczasowy areszt dla mężczyzny który przez 20 lat znęcał się nad rodziną

Marzec 5, 2014 9:06 AM

Od 20 lat mieszkaniec gminy Grębów stosował przemoc wobec swojej żony i dzieci. Najbardziej był agresywny, gdy był pijany. Policjanci zatrzymali 60-letniego mężczyznę. Wczoraj Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

W sobotę, dyżurny jednostki Policji został powiadomiony o zaginięciu 63-letniej mieszkanki gminy Grębów. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli jej poszukiwania. Po krótkim czasie okazało się, że kobieta po awanturze wszczętej przez męża, w obawie przed jego agresją, ukryła się w zabudowaniach gospodarczych swojej posesji. Kobieta opowiedziała policjantom o swojej sytuacji.

Podczas dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że sprawca wywoływał awantury, w trakcie których zachowywał się agresywnie, bił swoje ofiary, a także groził im pozbawieniem życia. W czasie awantur niszczył domowe sprzęty, rzucał przedmiotami zastraszał i poniżał domowników. Przemoc stosował najczęściej, kiedy był pijany. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że dramat w tej rodzinie trwał od 20 lat.

Policjanci zatrzymali mężczyznę w policyjnym areszcie. Okazał się nim 60-letni mieszkaniec gminy Grębów. W tracie prowadzonych czynność mężczyzna był agresywny, odpychał funkcjonariuszy, szarpał za mundur jednego z policjantów w celu zmuszenia ich do przerwania czynności. Sprawca przemocy został przesłuchany, policjanci przedstawili mu zarzuty znęcania się nad rodziną, kierowanie gróźb karalnych oraz znieważenia policjantów.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu zdecydował, że 60 letni mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym przemijającym stosunku zależności od sprawcy, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

źródło: Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>