Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Przewodniczący Kołek przedstawia program wsparcia dla rodzin i… karci Telewizje Lokalną (video)

Marzec 7, 2014 4:38 PM

Przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega Dariusz Kołek zwołał w miniony czwartek konferencję prasową. Tematem przewodnim konferencji był przyjęty przez radę program wsparcia dla rodzin wielodzietnych. Rozwijając temat wsparcia dla rodzin, przewodniczący odniósł się krytycznie do zagadnień podejmowanych przez nadającą w Tarnobrzegu Telewizję Lokalną.

Program pomocy rodzinom wielodzietnym „Bon Rodzinny 3+” zakłada wsparcie finansowe rodzin mających troje i więcej dzieci. Program stanowi, że rodziny wielodzietne otrzymają wsparcie w postaci bonów gotówkowych w wysokości 200 zł na członka rodziny w skali roku, którymi mogą zapłacić za bilety wstępu do placówek kulturalnych, MOSiR-u, pobyt dzieci w przedszkolu i żłobku, odbiór odpadów komunalnych. Na ten cel w miejskim budżecie zarezerwowano 420 tysięcy złotych.

- Chciałbym też prosić o to, apelować o to, ażeby informacje z sesji rady miasta były nagrywane przez, mamy w Tarnobrzegu przypomnę dwie telewizje, Miejską Telewizję Tarnobrzeg i Telewizję Lokalną i dla mnie było zaskoczeniem na ostatniej sesji rady miasta, że Telewizja Lokalna nagrała tylko sprawozdanie z jednej uchwały dotyczącej wyrażenia zgody na ewentualną sprzedaż udziałów w miejskiej spółce RDM natomiast w momencie kiedy następną uchwałą była zaraz po tej uchwale uchwała „Bon rodzinny”, pan – operator złożył kamerę i odszedł z sali obrad. Dla mnie to jest wielkie zaskoczenie – mówił przewodniczący Kołek nie dodał jednak, że MTVT pokazując obrady w całości, ma za to płacone wynagrodzenie z kasy miasta.

- Ja apeluję z tego miejsca, że jeżeli media informują mieszkańców to prosiłbym, żeby informowały rzetelnie, żeby informacje te były pełne, nie może tak być że informujemy tylko o sprawach kontrowersyjnych, problemowych a nie informujemy o sprawach które są bardzo ważne dla mieszkańców Tarnobrzega – kontynuował przewodniczący.

W dalszej części konferencji przewodniczący krytykuje dobór informacji podawanych przez TVL sugerując, aby ta łaskawszym okiem popatrzyła w stronę pracy miejskich radnych. Krytyczne słowa padły również pod adresem pracy radnych opozycji.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

foto: Piotr Morawski

6 Responses to Tarnobrzeg: Przewodniczący Kołek przedstawia program wsparcia dla rodzin i… karci Telewizje Lokalną (video)

 1. Zeus Odpowiedz

  8 marca 2014 at 15:23

  Prosi o przekazywanie informacji “i tych dobrych i tych złych” :) To jest dopiero hipokryzja. Centrum propagandy prosi o rzetelność :D Weź pan stuknij się w głowę.

 2. figa Odpowiedz

  9 marca 2014 at 18:27

  a kto by tego słuchał

 3. chcemy prawdy z urzędu miasta Odpowiedz

  9 marca 2014 at 21:53

  Politykę informacyjną władz Tarnobrzega oceniło już Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Pan Kołek zapomniał to mu przypomnijmy: “Tego rodzaju polityka informacyjna urąga obywatelom, jest sprzeczna z dobrym obyczajem, jak i zagwarantowanym Konstytucją RP prawem obywateli do bycia informowanymi o działalności władz publicznych”.
  Z poważaniem,
  Wiktor Świetlik
  Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP

 4. obywatel Odpowiedz

  10 marca 2014 at 09:45

  http://www.youtube.com/watch?v=TXLPHRZyny4

  Powyższy link zawiera wszystko na temat “delikatnych” nacisków p. Kołka na wolność mediów, może odrobinę humorystycznie ale tylko w taki sposób zachowam poziom przewodniczącego, bo jak rozumiem to co mówi można traktować tylko w kategoriach Barejowskiego absurdu:)
  Bo gdyby nie traktować tego co Kołek mówi w kategoriach żartu(wpływanie na przekazywane przez wolne media informacje) to złamał by on jedno z podstawowych praw WOLNEJ PRASY do krytyki.

  Ustawa Prawo Prasowe
  Art. 6.4
  Nie wolno utrudniać prasie zbierania materiałów krytycznych ani w inny sposób tłumić krytyki.

  a co za tym idzie:

  USTAWA
  z dnia 26 stycznia 1984 r.
  Prawo prasowe.
  Art. 44. 1. Kto utrudnia lub tłumi krytykę prasową

  - podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

  2. Tej samej karze podlega, kto nadużywając swego stanowiska lub funkcji działa na szkodę innej osoby z powodu krytyki prasowej, opublikowanej w społecznie uzasadnionym interesie.

  O tym wiedzieli nawet w epoce PRL-u a dziś Kołek stara się złamać podstawowe prawa wolnościowe- jeżeli oczywiście to nie był taki żarcik:)

 5. tbg_mieszkaniec Odpowiedz

  10 marca 2014 at 12:23

  Ile to ważnych dla mieszkańców informacji pojawia się na sesji RM??? że Kołek tak się użala :) może martwi go to, że RM płaci za nagrywanie sesji MTVT, której praktycznie nikt nie ogląda, w kablówce mają kilkanaście procent gniazdek w mieście z czego max 10% ludzi ją ogląda, w internecie jak każdy może sprawdzić statystyki YOUTUBA gdzie serwis Informacyjny, który przygotowuje zespół opłacanych pracowników ma od stu iluś do trzystu iluś wyświetleń na czterdzieści kilka tysięcy mieszkańców. Nie wspominając o “Gościach Tygodnia”, które jak mają sto wyświetleń to jest dobrze :) To jest najnormalniejsza niegospodarność UM, wywalanie publicznych pieniędzy na “TwóR” który nie jest oglądany. Społeczeństwo nie jest aż tak głupie jak się niektórym w tym mieście wydaje.

  • luz bluz Odpowiedz

   10 marca 2014 at 14:03

   RM czy UM swoich pieniędzy nie wydaje. Władza czy to obecna czy poprzednia zmarnowała niewyobrażalne sumy pieniędzy z naszych podatków na przeróżne niepotrzebne głupoty. Sami swoich i siebie nie będą rozliczać, to jest najgorsze w tym kraju a zwykłych ludzi za mordę Urząd Skarbowy i mega podatki od wszystkiego. Bo z czegoś trzeba mieć aby móc wydać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>