Dreszczowiec bez happy endu. Jezioro przegrywa z Kotwicą (video HD)

Drużyna Stabill Jeziora Tarnobrzeg nie wykorzystała szansy na odniesienie piątego zwycięstwa w sezonie, przegrywając z Kotwicą Kołobrzeg 95:99 (21:18, 22:23, 21:19, 22:26, 9:13). Do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka.

Pierwsza kwarta spotkania w Tarnobrzegu była bardzo wyrównana i żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi. Co prawda po trafieniu J.J. Montgomery’ego Kotwica wygrywała w pewnym momencie 18:13, ale później świetnie prezentował się Chaisson Allen. Po jego pięciu punktach z rzędu ekipa Stabill Jeziora wygrała inaugurującą część spotkania 21:18.

W drugiej kwarcie tarnobrzeżanie potrafili zdobyć nawet sześć punktów przewagi po rzutach wolnych Reginalda Hamiltona, ale zespół trenera Dariusza Szczubiała ciągle trzymał się blisko. Po punktach zdobytych przez Montgomery’ego Kotwica przegrywała tylko dwoma punktami na koniec pierwszej połowy.

W trzeciej kwarcie przewaga gospodarzy wzrosła nawet do 10 punktów po akcji Szymona Łukasiaka. Później jednak dziewięć punktów z rzędu zdobyła Kotwica, dzięki czemu ponownie była bliska remisu.

W ostatniej części meczu częściej na prowadzeniu utrzymywali się zawodnicy Stabill Jeziora. Od wyniku 75:72 kołobrzeżanie zdobyli osiem punktów z rzędu i po rzucie Terrella Parksa byli na prowadzeniu 80:75. Po trafieniu Kevina Goffneya na trzy sekundy przed końcem gospodarze prowadzili jednym punktem, ale do dogrywki celnym rzutem wolnym doprowadził Matthew Rosinski.

Podczas dodatkowych pięciu minut gry na linii rzutów wolnych nie mylili się Rosinski i Arabas. To sprawiło, że Kotwica wygrała ostatecznie 99:95.

W ekipie Stabill Jeziora wyróżniał się Andrew Fitzgerald z 26 punktami i 13 zbiórkami. Najlepszym zawodnikiem Kotwicy był Matthew Rosinski, który zdobył 25 punktów, osiem zbiórek i siedem asyst. Po 21 punktów dołożyli Grzegorz Arabas i J.J. Montgomery.

Do końca rundy zasadniczej podopieczni trenera Dariusza Szczubiała rozegrają jeszcze dwa mecze wyjazdowe, w czwartek 13 marca z Polpharmą Starogard Gdański i w środę 19 marca z Energą Czarni Słupsk.

Stabill Jezioro Tarnobrzeg – Kotwica Kołobrzeg 95:99 (21:18, 22:23, 21:19, 22:26, 9:13)

Jezioro: Fitzgerald 26, Hamilton 22 (4×3), Goffney 14, Allen 11 (1×3), Patoka 10 (2×3), Łukasiak 8, Krajniewski 4, Doaks 0
Kotwica: Rosinski 25 (3×3), Arabas 21 (4×3), Montgomery 21 (1×3), Parks 15, Bigus 13, Piechowicz 4 (1×3), Ciechociński 0

źródło: Tauron Basket Liga