Stabill Jezioro lepsze od Polpharmy

W przedostatnim meczu rundy zasadniczej koszykarze Stabill Jeziora Tarnobrzeg wygrali w Starogardzie Gdańskim z miejscową Polpharmą 81:71. O wyniku spotkania zadecydowała dogrywka.

Tarnobrzeżanie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie w Starogardzie Gdańskim. Po akcjach Kevina Goffneya i Andrew Fitzgeralda Stabill Jezioro prowadził 8:0. Kolejna trójka Goffneya dawała 11 punktów przewagi gościom. Do końca kwarty lepiej radzili sobie jednak gracze Polpharmy, którzy zaliczyli serię 8:0 i zbliżyli się do rywali na trzy punkty.

Drugą część meczu Reginald Hamilton zaczął od dwóch celnych trójek, a jego zespół wygrywał dziewięcioma punktami. Trafienia Michaela Hicksa pozwoliły ekipie trenera Tomasza Jankowskiego zmniejszyć straty do pięciu punktów. Później jednak tarnobrzeżanie ponownie powiększali przewagę i po trójce Chaissona Allena prowadzili 43:33.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Dariusza Szczubiała wygrywał już 11 punktami, ale dzięki skutecznej grze Macieja Strzeleckiego oraz Michaela Hicksa Polpharmie udało się zbliżyć do rywali na zaledwie jeden punkt.

Ostatnia część meczu była bardzo wyrównana. Na dwie minuty przed końcem kwarty po trójce Goffneya drużyna Stabill Jeziora prowadziła 67:62, ale gospodarzom udało się doprowadzić do remisu dzięki rzutom wolnym. Ostatnia akcja należała do gości, którzy jednak nie potrafili jej skutecznie zakończyć.

W dogrywce znacznie lepiej radzili sobie goście. Polpharma popełniała mnóstwo strat, a tarnobrzeżanie świetnie to wykorzystywali. Po trafieniu z kontry Piotra Pandury Stabill Jezioro wygrywało 76:69, a gospodarze nie potrafili już zmienić obrazu gry.

Najlepszym zawodnikiem gości był Andrew Fitzgerald, który zdobył 26 punktów i 13 zbiórek. Po 14 punktów dołożyli Chaisson Allen i Kevin Goffney. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Michael Hicks z 17 punktami. Efektowne double-double zaliczył Kevin Johnson (16 punktów, 16 zbiórek).

W ostatniej kolejce TBL Stabill Jezioro rozegra wyjazdowe spotkania z Energą Czarni Słupsk.

Polpharma Starogard Gdański – Stabill Jezioro Tarnobrzeg 71:81 (14:17, 21:26, 18:11, 14:13, d: 4:14)

Polpharma: Hicks 17 (3×3), Johnson 16, Strzelecki 11, Varanauskas 9 (1×3), Sarzało 6 (1×3), Wall 6, Eldridge 4, Jeftic 2, Kosiński 0

Jezioro: Fitzgerald 26 (1×3), Goffney 14 (2×3), Allen 14 (1×3), Hamilton 12 (4×3), Patoka 7 (1×3), Pandura 2, Łukasiak 2, Doaks 2, Krajniewski 2