Radomiak bezradny w meczu z Siarką. Tarnobrzeżanie gromią i wskakują na fotel lidera II ligi wschodniej! (fotoreportaż oraz video HD)

W rozegranym dziś w Radomiu spotkaniu 20 kolejki II ligi piłkarze tarnobrzeskiej Siarki wysoko pokonali miejscowego Radomiaka 4:0.Goście byli zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie zainkasowali komplet punktów. Ponieważ swój mecz przegrała Pogoń Siedlce, podopieczni trenera Tomasza Tułacza zostali nowym liderem tabeli.

Siarkowcy osłabieni brakiem kilku zawodników z powodu kontuzji oraz nadmiaru żółtych kartek rozpoczęli sobotnie zawody bardzo spokojnie. Pomimo to już w 10 minucie objęli prowadzenie. Bartłomiej Makowski posłał bardzo długie podanie w pole karne gospodarzy a tam przy biernej postawie ich obrońców  odnalazł się Marcin Truszkowski, który nie zmarnował okazji i spokojnie posłał piłkę do bramki Dawida Marca.

Zaledwie 3 minuty później Radomiak mógł wyrównać. Po dobrej akcji Grzegorza Wojdygi uderzał Łukasz Białożyt a w sobie tylko znany sposób Artur Melon sparował piłkę na słupek by po chwili ją złapać na linii bramkowej uniemożliwiając strzelcowi dobitkę. Inicjatywa wciąż jednak należała do radomian. Goście się jednak bardzo mądrze bronili i nie ograniczając do destrukcji szukali szybkich kontrataków. w 21 minucie na strzał, zresztą zupełnie niegroźny z około 25 metrów zdecydował się Leandro Pereira. Minutę później nie bez problemu Marzec sparował piłkę na róg po bezpośredniej próbie z rzutu wolnego w wykonaniu Tomasza Persony.

W 28 minucie dobrze z kolei wrzucał piłkę w pole karne Siarki Białożyt, przytomnie jednak uprzedził adresata zagrania Marcina Orłowskiego tarnobrzeski golkiper. Trzy minuty później goście zadali cios numer 2. Po szybkiej akcji na skrzydle Daniel Koczon w prosty sposób dograł piłkę do Jakuba Wróbla, który bez problemów uderzył, a ta odbiła się od słupka i wpadła do radomskiej bramki. Znów „asysta” defensywy gospodarzy, która wyraźnie zaspała z interwencją.

W 41 minucie Radomiak miał szansę na gola kontaktowego. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Białożyt a głową nad bramką Melona uderzał Mateusz Orzechowski. Dwie minuty później debiutujący w Siarce Łukasz Nadolski opuszcza plac gry po drugiej w tym meczu żółtej kartce za niepotrzebny faul. Do przerwy jednak wynik nie ulega zmianie i pomimo osłabienia goście dowożą dwubramkowe prowadzenie do szatni.

II POŁOWA

Zgodnie z oczekiwaniami od początku drugiej odsłony ochoczo do odrabiania strat ruszyli radomianie. Tarnobrzeska defensywa spisywała się jednak bez zarzutu, umiejętnie wybijając z uderzenia gospodarzy. Dodatkowo w 56 minucie za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Bartosz Jaroch pozbawiając kolegów z zespołu atutu gry w przewadze.

Dwie minuty później po szybkiej kontrze Siarki piłka w nieznacznej odległości minęła prawy słupek bramki Dawida Marca. Uderzał Koczon. Ten ostatni w 61 minucie już się nie pomylił. Prosty błąd przy prowadzeniu akcji popełnił Dariusz Bragiel, któremu zabrał piłkę Jakub Wróbel i tak obsłużył podaniem Daniela, że ten zdecydował się momentalnie na strzał. Piłka wpadła do bramki Marca, któremu mówiąc delikatnie było bardzo daleko do prezentowania drugoligowych umiejętności w tym spotkaniu…

Cztery minuty później przyszła mu zresztą w sukurs poprzeczka po próbie zdobycia kolejnej bramki przez rozgrywającego tego dnia kapitalne zawody Daniela Koczona. W 68 minucie Białożyt dogrywał w tempo do Leandro, ten ostatni dał się jednak złapać w pułapkę ofsajdową.

Pięć minut później tarnobrzeżanie postawili kropkę nad i w tym meczu. Wprowadzony chwilę wcześniej na murawę kolejny debiutant w zielono – czarno – żółtych barwach Damian Buras dobrze uruchomił podaniem Koczona, który zagrał w tempo wzdłuż bramki do Michała Chrabaszcza. Ten ostatni z treningową swobodą dopełnił formalności rozstrzygając definitywnie losy sobotniej rywalizacji.

Ten gol wyraźnie załamał gospodarzy i im bliżej było końca spotkania tym bliżej było kolejnej bramki dla Siarki, niż pierwszej dla Radomiaka. Nie padła już jednak żadna, choć dobrą okazję miał Janek Kowalski w 77 minucie spotkania. Jego strzał po wyśmienitym podaniu Burasa został jednak zablokowany przez radomskiego defensora. Do siatki trafił natomiast dwie minuty później Robert Tunkiewicz, niestety z ewidentnej pozycji spalonej i gol słusznie nie mógł zostać uznany. Do końca spotkania pomimo chęci z obu stron wynik nie uległ już zmianie i zasłużone, wysokie zwycięstwo i komplet punktów pojechały do Tarnobrzega.

Zwycięstwem odniesionym w bardzo dobrym stylu podopieczni trenera Tomasza Tułacza nie tylko umocnili się w gronie ośmiu drużyn, które będą mieć zagwarantowane miejsce w nowej, zreformowanej drugiej lidze ale przy okazji korzystając z potknięcia Pogoni Siedlce w Nowym Dworze Mazowieckim objęli zaszczytną palmę pierwszeństwa w rozgrywkach. Siarka zagrała bardzo mądrze i konsekwentnie, dzięki czemu właściwie przez całe spotkanie kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń.

Niecały rok temu zielono – czarno – żółci bronili się rozpaczliwie przed spadkiem z ligi przełykając gorycz klęski z radomskim zespołem po porażce 1:4 na Stadionie Miejskim w Tarnobrzegu. Dziś role się odwróciły i oddanie z nawiązką blamażu postawiło w bardzo trudnej sytuacji szanse Radomiaka na pozostanie na szczeblu centralnym piłkarskich zmagań w naszym kraju. Cele Siarkowców wydają się być jednak zupełnie inne. Choć nikt o tym jeszcze głośno i oficjalnie nie mówi to jednak postawa zespołu nakazuje z umiarkowanym optymizmem wierzyć, że uda mu się w czerwcu tego roku osiągnąć więcej niż tylko zachowanie ligowego bytu.

Najbliższe mecze pokażą na ile tego typu dywagacje są realne. Tomasz Tułacz zbudował drużynę, z którą z pewnością muszą się liczyć ligowi rywale i która potrafi w zasadzie nie dopuścić przeciwnika do głosu tak jak chociażby miało to miejsce w dniu dzisiejszym na boisku Radomiaka. Kolejny trudny test mocy aktualnego lidera II ligi wschodniej już za tydzień w Limanowej z niewygodną, pokonaną zaledwie raz u siebie Limanovią.

relacja: Sylwester Szczepocki

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 20 KOLEJKI II LIGI WSCHODNIEJ: Olimpia Elbląg – Legionovia Legionowo 1:1, Wisła Puławy – Stal Stalowa Wola 2:0, Motor Lublin – Garbarnia Kraków 3:1, Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Pogoń Siedlce 2:1, Stal Rzeszów – Concordia Elbląg 0:1, Pelikan Łowicz – Znicz Pruszków 0:2, Limanovia Limanowa – Wigry Suwałki 2:0, Stal Mielec – Olimpia Zambrów 1:3.

RADOMIAK RADOM – SIARKA TARNOBRZEG 0:4 (0:2)
0:1 – Truszkowski 10′
0:2 – Wróbel – 33′
0:3 – Koczon 63′
0:4 – Chrabąszcz 63′

Żółte kartki: Jaroch, Świdzikowski, Cieciura – Persona, Makowski, Nadolski
Czerwone kartki: Jaroch 56′, druga żółta – Nadolski 43′, druga żółta

Radomiak: Marzec – Jaroch, Markowski, Świdzikowski, Wojdyga – Cieciura, Orzechowski (76′ Masiuda), Białożyt, Brągiel (57′ Wolski) – Leandro, Orłowski

Siarka: Melon – Nadolski, Baran, Makowski, Persona (73′ Buras), Chrabąszcz, Stępień (86′ Termanowski), Tunkiewicz, Koczon (75′ Kowalski), Truszkowski (80′ Ciećko), Wróbel

SKRÓT MECZU

BRAMKI

Komentarze Daniela Koczona, Marcina Truszkowskiego i Jakuba Wróbla po meczu z Radomiakiem