Siarka Tarnobrzeg przegrywa w Limanowej i traci fotel lidera

Po słabym spotkaniu piłkarze Siarki Tarnobrzeg przegrali w Limanowej z miejscową Limanovią 1:2 (0:1) i straciła pozycję lidera II ligi wschodniej.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 34 minucie po golu Łukasza Pietrasa, który wykorzystał błąd defensywy Siarki. Tuż po przerwie, w 46 minucie meczu po strzale Marcina Truszkowskiego piłka trafia w słupek bramki gospodarzy. Cztery minuty później tarnobrzeska drużyna traci drugą bramkę. Piłkę po rzucie rożnym do bramki Siarki kieruje Jacek Pietrzak. W 64 minucie gola kontaktowego strzela Robert Tunkiewicz. Minutę później z boiska za drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną schodzi Paweł Pyciak. Mimo gry w przewadze Siarka do końca spotkania nie zdołała już zmienić niekorzystnego wyniku. W doliczonym czasie gry boisko opuścił kolejny zawodnik gospodarzy – Arkadiusz Serafin, ukarany przez sędziego drugą żółtą kartką (czerwona kartka).

Po porażce w Limanowej Siarka spadła na drugą pozycję w tabeli, zaś liderem ponownie została drużyna z Siedlec która w dzisiejszym spotkaniu wygrała z Radomiakiem Radom 1:0, strzelając bramkę z rzutu karnego w doliczonym czasie gry.
W meczu 22 kolejki tarnobrzeska drużyna zmierzy się w Lublinie z tamtejszym Motorem. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 29 marca, początek godz.15.

LIMANOVIA LIMANOWA – SIARKA TARNOBRZEG 2:1

1:0 – Pietras 34′
2:0 – Pietrzak 50′
2:1 – Tunkiewicz 64′

żółte kartki: Czajka, Niechciał, Pyciak, Kmiecik, Skiba, Sotnicki – Baran, Tunkiewicz, Koczon, Persona
czerwone kartki: Pyciak, Serafin

Limanovia:Sotnicki – Majcher, Kulewicz, Garzeł, Niechciał, Pyciak, Pietras, Skiba, Piwowarczyk(46′ Serafin), Czajka (46′ Kmiecik), Pietrzak
Siarka: – Melon – Stępień, Baran, Nadolski, Persona – Frankiewicz, Chrabąszcz (81′ Ciećko), Tunkiewicz (77′ Kowalski), Koczon – Truszkowski (60′ Popiela) – Wróbel (82′ Buras)

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 21 KOLEJKI II LIGI WSCHODNIEJ: Stal Rzeszów – Pelikan Łowicz 0:1, Concordia Elbląg – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:0, Pogoń Siedlce – Radomiak Radom 1:0, Wigry Suwałki – Motor Lublin 2:1, Garbarnia Kraków – Wisła Puławy 0:1, Olimpia Zambrów – Olimpia Elbląg 0:1, Legionovia Legionowo – Znicz Pruszków 2:2, Stal Mielec – Stal Stalowa Wola 0:1