Ruszyła IV liga podkarpacka. Porażka Stali Nowa Dęba, wygrana Mokrzyszowa (fotoreportaż oraz video HD)

Na ligowe boiska powróciły drużyny występujące w rozgrywkach IV ligi podkarpackiej. Na inaugurację sezonu wiosennego piłkarze Stali Nowa Dęba przegrali na własnym boisku z Cosmosem Nowotaniec 0:2 (0:1).

Goście objęli prowadzenie w 37 minucie, po bramce strzelonej przez Michała Szatkowskiego. Wynik meczu ustalił w 84 minucie Ireneusz Zarzyka.

Znacznie lepiej rundę wiosenną zainaugurowała drużyna z Mokrzyszowa. W meczu wyjazdowym podopieczni trenera Kozłowskiego wygrali z Rzemieślnikiem Pilzno 2:1 (0:0). Obie bramki dla Mokrzyszowa strzelił Jacek Rożek w 67 i 76 minucie meczu. Honorowe trafienie Rzemieślnik zaliczył w 70 minucie meczu.

OKS Mokrzyszów: Wardzała – Prarat, Guściora, Farian, Bażant (84′ Malicki), Haliniak, Duda, Rożek (90′ Kuciów), Rzepiela, Sołtykiewicz (72′ Brożek), Gąsiorek (58′ Polit)

Po 17 kolejkach OKS Mokrzyszów z dorobkiem 24 punktów plasuje się na 8 pozycji, Stal zaś która dotychczas na swym koncie zgromadziła 19 punktów zajmuje miejsce 13. Tabeli przewodzi Wisłoka Dębica (41 pkt), przed Wólczanką Wólka Pełkińska (36 pkt) i Crasnovią Krasne (31 pkt).
W następnej kolejce Stal rozegra wyjazdowe spotkanie z Piastem Tuczempy (6 miejsce), Mokrzyszów zaś czeka wyjazd do Pisarowic (11 miejsce).

W materiale video skrót meczu w Nowej Dębie oraz pomeczowe wypowiedzi trenerów.