Pewna wygrana Siarki Tarnobrzeg z Motorem Lublin

Drużyna Siarki Tarnobrzeg odniosła pewne zwycięstwo w Lublinie, pokonując miejscowy Motor 3:1 (2:0) w meczu 22 kolejki II ligi wschodniej. Dzięki wygranej Siarka powróciła na fotel lidera II ligi wschodniej.

Na prowadzenie tarnobrzeska drużyna wyszła w 10 minucie, po rzucie rożnym Łukasz Nadolski precyzyjnym strzałem wpakował piłkę do bramki gospodarzy. Kolejne dwie bramki na swoje konto zapisał Marcin Truszkowski, najpierw w 35 minucie popularny Truszkin wykorzystał „jedenastkę” podyktowaną po zagraniu ręką w polu karnym jednego z piłkarzy Motoru, ponowne trafienie zaliczył zaś w 65 minucie. Cztery minuty później honorową bramkę dla gospodarzy zdobył z rzutu karnego Damian Jaroń.

W meczu 23 kolejki Siarka podejmie na własnym stadionie Wisłę Puławy. Drużyna z Puław obecnie zajmuje piątą lokatę w tabeli i na wiosnę jeszcze nie przegrała, odnosząc trzy zwycięstwa i remisując dzisiaj z Wigrami Suwałki 2:2. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 5 kwietnia, początek godz.16.

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ 22 KOLEJKI II LIGI WSCHODNIEJ:Olimpia Elbląg – Stal Stalowa Wola 1:0, Wisła Puławy – Wigry Suwałki 2:2, Radomiak Radom – Concordia Elbląg 0:0, Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Stal Rzeszów 0:1, Pelikan Łowicz – Legionovia Legionowo 1:2, Znicz Pruszków – Olimpia Zambrów 3:3, Stal Mielec – Garbarnia Kraków 1:0, Limanovia Limanowa – Pogoń Siedlce 0:0

MOTOR LUBLIN – SIARKA TARNOBRZEG 1:3 (0:2)

0:1 Nadolski 20′
0:2 Truszkowski 35′ (k)
0:3 Truszkowski 65′
1:3 Jaroń 69′ (k)

żółte kartki: Stachyra-Stępień, Frankiewicz

Motor: Lipiec – Zontek, Komor (84′ Wolski), Stanaitis, Jaroń, Broź (65′ Gąsiorowski), Lewiński, Stachyra (46′ Koziara), Kądzior, Jonczyk, Tataj (60′ Mihalevskyy)

Siarka: Melon – Stępień, Baran, Nadolski, Sulkowski, Frankiewicz, Chrabąszcz, Tunkiewicz (74′ Figiel), Koczon (77′ Popiela), Buras (81′ Wróbel), Truszkowski (68′ Ciećko)