Kolejna porażka koszykarzy Stabill Jeziora Tarnobrzeg (fotoreportaż oraz video HD)

Drużyna Stabill Jeziora Tarnobrzeg doznała 22 porażki w tym sezonie i 5 w II rundzie rozgrywek Tauron Basket Ligi, przegrywając we własnej hali z WKS Śląskiem Wrocław 72:91 (16:26, 21:19, 22:27, 13:19). Goście którzy walczą o miejsce w pierwszej ósemce TBL, nie pozwolili gospodarzom wyjść na prowadzenie nawet na moment i kontrolowali grę przez cały mecz.

Pierwsza kwarta spotkania należała zdecydowanie do gości. Po trafieniu Dominique’a Johnsona Śląsk wygrywał 16:8. Przewaga włocławian wynosiła maksymalnie 11 punktów po akcji 2+1 Paula Millera.

W drugiej kwarcie Stabill Jezioro rozpoczął odrabianie strat. Po trafieniach Andrew Fitzgeralda i Chaissona Allena gospodarze zbliżyli się na cztery punkty. Dobry fragment gry zanotowali jednak Krzysztof Sulima oraz Michał Gabiński, a po rzucie Pawła Kikowskiego było już 41:33 dla ekipy trenera Jerzego Chudeusza.

Trzecia część meczu również była zdecydowanie lepsza dla gości. Pop serii 9:0 i rzutach wolnych Johnsona mieli przewagę 12 punktów. To prowadzenie wydawało się niezagrożone przed ostatnią kwartą. I tak też było – Stabill Jezioro niczym już nie zaskoczył swoich rywali. W końcówce spotkania skuteczni byli Miller i Skibniewski. To dało Śląskowi pewne zwycięstwo 91:72.

Tarnobrzeska ekipa zanotowała w tym meczu niewiele ponad 46% skuteczność rzutów z gry, przy prawie 70% skuteczności graczy Śląska. Jeziorowcy trafili zaledwie 2 razy rzutów za „3” przy 12 próbach, goście zaś na 13 prób zaliczyli 7 trafień.

Najlepszym zawodnikiem gości był Paul Miller, który zdobył 26 punktów i sześć zbiórek. Robert Skibniewski zaliczył double-double – 12 punktów i 11 asyst. W ekipie trenera Dariusza Szczubiała wyróżniał się Andrew Fitzgerald z 20 punktami i siedmioma zbiórkami.

W najbliższą środę Stabill Jezioro rozegra wyjazdowe spotkanie z Polpharmą Starogard Gdański, zaś w sobotę 19 kwietnia podejmie we własnej hali AZS Koszalin. Początek sobotniego spotkania – godz. 18.

Stabill Jezioro Tarnobrzeg- WKS Śląsk Wrocław 72:91 (16:26, 21:19, 22:27, 13:19)

Jezioro: Fitzgerald 20, Allen 16, Doaks 14, Goffney 6, Krajniewski 6 (2×3), Łukasiak 4, Patoka 4, Nowakowski 2
Śląsk: Miller 26, Kikowski 16 (4×3), Johnson 15 (1×3), Skibniewski 12 (2×3), Sulima 10, Gabiński 8, Ochońko 2, Hyży 2, Mroczek-Truskowski 0