Sandomierz: Po raz piąty rywalizowali w ramach „Sandomierskich Wioseł 2014”

V Otwarte Mistrzostwa Sandomierza na ergometrze wioślarskim „ Sandomierskie Wiosła 2014” odbyły się w minioną sobotę. W zawodach uczestniczyło 36 zawodników i zawodniczek z Opatowa, Tarnobrzega oraz Sandomierza.

W Mistrzostwach sandomierskich szkół ponadgimnazjalnych kobiet- dystans 500 m zwyciężyły:

1. Magdalena Laskowska- 1:53:4
2. Ewelina Potyrak- 1:58:0
3. Dagmara Pasek- 1:59:7

W Mistrzostwach sandomierskich szkół ponadgimnazjalnych mężczyzn- dystans 1000 m zwyciężyli:

1. Mateusz Frańczak- 3:25:0
2. Radosław Wręczycki- 3:27:8
3. ex aequo: Michał Rosiewicz i Grzegorz Machała- 3:30:0

Mistrzostwa Sandomierza w kategorii OPEN- dystans 500 m- kobiety- kategoria senior zwyciężyły:

1. Joanna Zapert- 1:47:1
2. Katarzyna Kwapińska- 1:54:4
3. Ilona Kochanek- 2:05:1

Mistrzostwa Sandomierza w kategorii OPEN- dystans 500 m- kobiety- kategoria weteran zwyciężyły:

1. Beata Guz- 1:55:0
2. Elżbieta Zioło- 2:16:4

Mistrzostwa Sandomierza w kategorii OPEN- dystans 1000 m- kategoria senior zwyciężyli:

1. Michał Olesiejuk- 3:14:8
2. Wojciech Kwapiński- 3:19:6
3. Paweł Nogaj- 3:22:8

Mistrzostwa Sandomierza w kategorii OPEN- dystans 1000 m- kategoria weteran zwyciężyli:

1. Mariusz Stola- 3:05:3
2. Janusz Chabel- 3:20:6
3. Mirosław Nadziałek- 3:21:1

W klasyfikacji drużynowej zwycięstwo wywalczyli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusz Kościuszki w Sandomierzu.

Organizatorzy dziękują i gratulują wszystkim uczestnikom zawodów oraz zapraszają na kolejne edycje Otwartych Mistrzostw Sandomierza na ergometrze wioślarskim „ Sandomierskie Wiosła”.

foto&info: Rachid HEMINE