przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Baranów Sandomierski: Wybrano najpiękniejsze i największe palmy (fotoreportaż)

Kwiecień 14, 2014 5:26 PM

W minioną niedzielę rozstrzygnięto IV edycję konkursu „Najpiękniejsza i Największa Palma Wielkanocna, skierowanego do mieszkańców miasta i gminy Baranów Sandomierski. Inicjatorką konkursu była Barbara Sroczyńska, instruktora ds. folkloru w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim.

W konkursie wzięła udział grupy osób dorosłych: Koła Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie i rodziny z dziećmi i młodzieżą oraz dzieci z opiekunami z Domu Dziecka w Skopaniu. Rozdanie nagród i wyróżnień odbyło się w budynku Środowiskowego Domu Kultury w Skopaniu.

Komisja postanowiła przyznać dwie pierwsze nagrody, dla podopiecznych Domu Dziecka w Skopaniu oraz pań z Koła Gospodyń Wiejskich ze Skopania. Druga nagroda, również podwójna trafiła do przedstawicielek Koła Gospodyń Wiejskich z Kaczaków oraz Sołectwa Suchorzów. Dwie trzecie nagrody przyznano Kołom Gospodyń Wiejskich z Woli Baranowskiej i Dąbrowicy.

- Poziom prac był bardzo wysoki. Wykonanie z naturalnych materiałów: estetyczne, misterne i bardzo dokładne, wymagające wiele inwencji twórczej, artystycznej oraz ciężkiej pracy. Palmy konkursowe to prawdziwe dzieła sztuki, wykonane przez wielkich artystów, ukrytych na terenie naszej gminy. Najpiękniejszym celem konkursu jest to, że dorośli artyści zaszczepiają i przekazują piękną tradycję i swoje umiejętności młodemu pokoleniu – komentuje konkurs Barbara Sroczyńska.

info: Barbara Sroczyńska
foto: Tomasz Młyniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>